Czy w Przasnyszu powstanie żłobek?

Na ostatniej sesji rady miasta burmistrz Waldemar Trochiumiuk poinformował zgromadzonych o planach utworzenia żłobka w Przasnyszu.

Żłobek miałby powstać już we wrześniu 2018 roku. Nie ulega wątpliwości, że w Przasnyszu żłobek miejski powinien działać już od dawna. Przedszkola najczęściej przyjmują maluchy od 2,5 roku życia. Co więc mogą zrobić rodzice po upływie urlopu macierzyńskiego? Najpopularniejszym rozwiązaniem jest “podrzucenie” malucha dziadkom 🙂 lub zatrudnienie niani. Niestety nie każdy  rodzic ma taką możliwość, i nie każdego stać na nianię (pomijając fakt,że ciężko jest oddać naszego wychuchanego szkraba w obce ręce.) Naszym dzielnym mamom pozostaje więc “przymusowy” urlop do momentu, aż nasz potomek osiągnie wiek przedszkolny. Idealnie wpasowałby by się tu właśnie żłobek lub klub malucha z wykwalifikowaną kadrą oczywiście!

Drogie władze miasta, cieszymy się, że po wielu apelach w końcu pojawia się cień szansy na powstanie żłobka w naszym mieście. Siedemnastotysięczne  miasto z pewnością go potrzebuje. Wystarczy spojrzeć na sąsiadujące z nami Chorzele, w których żłobek funkcjonuje już od dłuższego czasu i jest oblegany. Będziemy bacznie przyglądać się tej sprawie i informować Państwa na bieżąco!!

foto: Żłobek Miejski w Chorzelach

BS

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments