Czy uda się rozebrać budynek przy Świerczewie?

Z inicjatywy Burmistrza Przasnysza, w dniu 24 kwietnia 2019 r. odbyła się narada przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji i Straży Pożarnej w sprawie niszczejącego budynku przy ul. Świerczewo.

– Zleciłem miejskiemu prawnikowi Łukaszowi Machałowskiemu opracowanie koncepcji prawnej, dzięki której możliwa będzie rozbiórka tego domu. Obiekt ten nie tylko szpeci miasto, ale przede wszystkim zagraża życiu i mieniu. Procedura taka została opracowana, niemniej sytuacja w tej sprawie jest na tyle dynamiczna, że być może obejdzie się bez tej procedury. Nie chcę jednak sprawy szerzej komentować, bowiem Miasto Przasnysz nie jest gospodarzem tego postępowania – wyjaśnia burmistrz.

Jak informuje Burmistrz, w tej sprawie odbyło się także spotkanie z Wicestarostą Waldemarem Trochimiukiem, który zadeklarował wsparcie i współpracę w rozwiązaniu problemu.

W spotkaniu oprócz przedstawicieli służb mundurowych, udział wziął radny Paweł Łada, który zabiegał o rozbiórkę budynku, radny Jarosław Włodarczyk, który wspierał wiedzą z zakresu budownictwa, a także radny Bogdan Ćwiek i Arkadiusz Chmielik.

– Sprawa jest zdecydowanie do rozwiązania i widoczna jest tu dobra wola wielu osób. Myślę, że ten problem będzie rozwiązany, bez względu na to kto prowadzi postępowanie w tej sprawie – dodaje Burmistrz Chrostowski. Włodarz wskazał, że jeżeli wszystko poszłoby zgodnie z planem, to budynek mógłby być rozebrany w kilka miesięcy.


red.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments