Czy powiat przasnyski dostanie 37 mln na krytą pływalnię? Dzisiejsza konferencja premiera.

Do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Powiat Przasnyski złożył wniosek o dofinansowanie budowy basenu krytego wraz z lodowiskiem sezonowym w Przasnyszu. Z zasadami konkursu były jednak problemy, bo rząd zmieniał zasady w trakcie gry. O tym kto dostanie pieniądze, mieliśmy przekonać się w październiku. Dziś premier zwołał konferencję prasową w tej sprawie.

 

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (RFIL) jest zasilany pieniędzmi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Pierwsze 6 mld zł zostało rozdzielone między samorządy według algorytmu, opartego o inwestycje z lat poprzednich.

Był też drugi nabór, w którym samorządy miały czas na aplikowanie o pieniądze do premiera do 30 września. To właśnie do tego konkursu powiat złożył wniosek na dofinansowanie basenu przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Przasnyszu za 37 mln, a miasto na fotowoltaikę.

Wyniki naboru, a więc wiedzę o tym czy dostaniemy pieniądze, powinniśmy poznać pod koniec października. Jest grudzień, a szczegółowych wyników dalej nie ma.

Dziś premier zwołał konferencję prasową, na której usłyszeliśmy znaną z poprzednich wystąpień retorykę o kole zamachowym gospodarki po kryzysie wywołanym decyzjami jego rządu.

„Musimy walczyć o każde miejsce pracy. Dlatego tę walkę z kryzysem, walkę z Covid-19 toczymy wspólnie. Toczy ją rząd, samorządy, przedsiębiorstwa i obywatele. Wsparliśmy już firmy w ratowaniu miejsc pracy, a dzisiaj przedstawiamy rządowy program inwestycji lokalnych” – mówił Mateusz Morawiecki, dodając, że cały program, 12 mld zł bezzwrotnego wsparcia, zostanie przeznaczony m.in. na realizację projektów infrastrukturalnych, edukacyjnych, cyfryzację.

Jedyne konkrety, w kwestii wyników naboru, które powinniśmy znać już od miesiąca, były następujące:

„To na przykład 10 mln zł na nowoczesny blok operacyjny w szpitalu w Opocznie, to 7 mln zł na budowę przedszkola w Lesznie, to 4 mln zł na przebudowę oczyszczalni ścieków w gminie Niemcza, to 15 mln zł na rozbudowę szpitali pomorskich, to także 24 mln zł na rozbiórkę i budowę nowych wiaduktów drogowych w Koszalinie i 3 mln zł na budynek zespołu szkół w Namysłowie albo 10 mln zł na centrum przesiadkowe w Nysie” – wyliczył premier.

Czy powiat przasnyski dostanie pieniądze na krytą pływalnię, a miasto Przasnysz na panele fotowoltaiczne, nadal pozostaje słodką tajemnicą.

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Brodaty, jedyne co dostaniesz od tych złodziejaszków to autograf na wspólnym zdjęciu. Przed wyborami jak opętany rozwieszałeś banery, a teraz mają cię gdzieś. Tak samo będzie basen jak i kolej do Przasnysza. Tylko sobie otwarcia robisz inwestycji rozpoczętych przez poprzednika. A to most na Orzycu, a to lodowisko. A sam czego dokonałeś ? 2 kilometry powiatowej drogi wyremontowałeś? A gdzie ronda w Przasnyszu? Ma ktoś zginąć, zanim coś się zacznie dziać?

Ja znajoma
Ja znajoma
1 rok temu

Nie ważne co jest zrobione i co będzie, ale co niektórym żal poprzedników z P S L

Ddd
Ddd
1 rok temu
Reply to  Ja znajoma

Pieniądze do Przasnysza to trafią jak się dwie niedziele do kupy zejdą i to palmowe,nie wcześniej😡

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Ja znajoma

Absolutnie nie żal mi poprzedników z PSL. No ale miała być dobra zmiana, prawda? To gdzie ta zmiana? Co się na lepsze zmieniło? Gdzie realizacja tych obietnic? Tylko fotki na fejsbunia. Nic więcej. Zero konkretów tylko mydlenie oczu. Zobaczymy za 3 lata, czym się będzie mógł pochwalić. Zobaczymy…

and&end
and&end
1 rok temu
Reply to  Ja znajoma

Mi też nie jest żal poprzedników. Żal to mi powiatu przasnyskiego. I w sumie żal mi miasta naszego, bo dwie inwestycje powiat mógł realizować w samym mieście, ale nowy zarząd z inwestycji ( gdzie nie było pokrycia finansowego) zrezygnował, mogli się starać o pozyskanie funduszy, mogli też wykreślić – wykreślili.

Paweł
Paweł
1 rok temu

Czy Brodaty to Starosta Pstryk? Był przeciwko lodowisku, a teraz pierwszy do fotki. Niestety wyjątkowy pozer i niezdara … na lodzie też. Lepiej prezentuje się „broniąc” kościoła przed mieszkankami Przasnysza. Jak ten facet może patrzeć w lustro?

WPZ
WPZ
1 rok temu
Reply to  Paweł

Na ból części ciała na cztery litery polecam wizytę u proktologa. Przepisze maść i poczujecie ulgę, Panowie. Odsadzenie od koryta było bardzo bolesne, a jedyne co teraz możecie bezkarnie robić to pisać te anonimki, by balsamować swoje organy defekacyjne.

janek
janek
1 rok temu
Reply to  WPZ

szczera prawda im zawsze zle, tylko było im dobrze jak siedzieli przy korycie

Monika
Monika
1 rok temu

Jak wam tak źle w tym kraju to co tu jeszcze robicie? Wy**erdalać do szkopów śmiecie!

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Monika

Pffff, miłośniczka dobrej zmiany puściła bąka? Wypowiedź na poziomie dzisiejszych elyt.

Analityk
Analityk
1 rok temu

Się okaże? Czwartek, piątek może i sobota to będą dni sądne dla Polski. Jeśli jarek podjął już decyzję o vecie budżetu EU to czekają nas (samorządy) ciężkie czasy. Można zapomnieć o dopłatach z EU na inwestycje samorządowe.
Jarek pewnie dodrukuje złotówki, ale to jeszcze nas bardziej poprowadzi w dół. Wzrośnie inflacja i stopa bezrobocia, złotówka straci do obcych walut i nie zdziwię się jak w połowie roku 2021 Euro będzie po 5 zł, a frank szwajcarski po 4,50 – 4,60 zł. zastaw się, a postaw się