Czy na osiedlu Orlika w Przasnyszu powstanie nowe targowisko?

Miasto Przasnysz we współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową planują uregulowanie stanu prawnego targowiska na osiedlu Orlika. Przy okazji pojawił się pomysł przebudowania go.

 

W Przasnyszu na osiedlu Orlika, przed sklepem Media Expert znajduje się miejsce, od dawna wykorzystywane jako „rynek”, na którym przasnyszanie zaopatrują się głównie w warzywa i owoce, ale także jajka i inne produkty. Spotkać można też osoby handlujące ubraniami, a w sezonie kwiatami i roślinami. Od niedawna miejsce zostało wyznaczone jako targowisko dla rolników, którzy mogą sprzedawać własne wyroby (w soboty).

 

Jak udało się nam ustalić, miasto ma w planach przebudowanie tego miejsca. Na placu powstać miałoby tzw. targowisko modułowe. Chodzi o nowoczesne stoiska handlowe, które uporządkują przestrzeń handlową i podzielą ją na funkcjonalne strefy, czyli stanowiska promujące zdrową żywność oraz strefę gastronomiczną w postaci stołów i ławek z zadaszeniem.

O szczegóły zapytaliśmy Łukasza Chrostowskiego, burmistrza miasta Przasnysza.

– Miasto Przasnysz przy współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową będzie podejmowało działania zmierzające do uregulowania stanu prawnego gruntu. Z pewnością z korzyścią dla handlujących i mieszkańców byłoby, aby stanął tam nowoczesny pawilon handlowy na wzór rozwiązań z Władysławowa. Jesteśmy zdeterminowani, aby w najbliższych latach przeprowadzić tą inwestycję – informuje burmistrz.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marian
Marian
7 dni temu

Może jeszcze place zabaw i plaże z Władysławowa za adoptujemy na Przasnyskiego warunki…… Zbędny wydatek

Przasnyszanka
Przasnyszanka
7 dni temu

„W najbliższych latach”? O mój Boże, to oznacza kolejną kadencję! Oby nie!

amator
amator
7 dni temu

Wystarczyły by 2 rzędy stołów przy ogrodzeniu budynku Orlika 20 i dalej wzdłuż parkingu Stokrotki w stronę ścieżki do Świerczewa Reszta terenu powinna zostać parkingiem.

Konował
Konował
7 dni temu

Zastał Przasnysz drewniany a zostawi zbankrutowany.

Zygmunt
Zygmunt
7 dni temu

Nie nowe targowisko tylko basen i to kijowy przedrogi i nie na osiedlu Orlika tylko na terenie ZSP przy ul. Mazowieckiej 25 Baseny wykonane w tej samej technologi z folii pcv firmy „Piscine Laghetto” wyniesione nad powierzchnie z obudowanym pomostem drewnianym .Dla mnie tymczasowe na kilka lat Wloclawek ul. Lisek (z ul. Wysoka)-zrealizowaneSandomierz iMOSiR u. Portowa 24-zrealizowane ww.leliwa.pl/sandomierz__buduja_baseny_odkryte_na_sandomierskim_bulwarze/ „Inwestycja będzie kosztować sandomierski samorząd około 200 tysięcy złotych.” 2014 rok Grodkow-zrealizowane ww.brzeg.naszemiasto.pl/basen-w-grodkowie-juz-otwarty-brzeg-moze-pozazdroscic-tak/ga/c13-8381892/zd/63840228 Nowiny w Podkieleckiem „Perła” przy ulicy Perłowej 1-zrealizowane ww.perla.nowiny.com.pl/baseny-letnie/Starachowice u. Szkolna 14 , -zrealizowane Cala konstrukcja tych basenow to mobilna wrecz , czasowa konstrukcja z grubszej folii ?? a… Czytaj więcej »

Zygmunt
Zygmunt
7 dni temu

w sobote -sabat 7 siodmy Swiety Dzien Boga -NIE HANDLUJEMY ani nie pracujemy W katolicyzmie po lacinie -druga tabelka pl.wikipedia.org/wiki/Nazwy_dni_tygodnia siodmym dniem byla jest i zawsze bedzie Sobota od sabattum, Dies Dominica-Dzien Panski czyli niedziela feria secunda (dzien DRUGI ) Poniedzialek feria tertia (dzien TRZECI) Wtorek feria quarta (dzien CZWARTY) Sroda (od srodek tygodnia) feria quinta (dzien PIATY) Czwartek feria sexta (dzien szosty) Piatekferia septima – sabbatum lub feria sabbatica (Dzien siodmy ) Sobota inaczej ODPOCZYNEKPodtrzymuja to Datowanie w dekretach krakowskich-przedostatnia strona na dole pkt.25 bazhum.muzhp.pl/media/files/Studia_z_Dziejow_Panstwa_i_Prawa_Polskiego/Studia_z_Dziejow_Panstwa_i_Prawa_Polskiego-r2003-t8/Studia_z_Dziejow_Panstwa_i_Prawa_Polskiego-r2003-t8-s105-113/Studia_z_Dziejow_Panstwa_i_Prawa_Polskiego-r2003-t8-s105-113.pdf podobnie okreslanie swiat katolickich -link nizej wilanow-palac.pl/staropolski_kalendarz_dni_swietych_patronow.html z Mateusza ” 28 :11 Po upływie… Czytaj więcej »

Mitkos
Mitkos
7 dni temu

Popieram. Świetny pomysł. Wszystkim trollom zajmujących się tylko krytyką odpowiadam: kandydujcie, zaproponujcie swój program, przekonajcie wyborców i potem choć część z tych pomysłów zrealizujcie. Potem pogadamy.

Maxx
Maxx
6 dni temu
Reply to  Mitkos

To konstruktywna krytyka. Tam w tygodniu są aż 2 może 3 stoiska. Tylko w sobotę jest więcej. Większość to kwiaty i na chodniku prezentują się bardzo dobrze. Wydać kupę kasy i zlikwidować bardzo potrzebny parking po nic? Tak samo niezbędna inwestycja jak parking TAXI. Przez rok raz widziałem tam taksówkę.

Marian
Marian
6 dni temu
Reply to  Maxx

Parking taxi który ma odwrotnie znaki postawione…. Wyjeżdżasz na zatokę i mas informacje o końcu zatoki….