Czy mieszkańcy Przasnysza poprą projekt edukacji seksualnej?

Do jutra, 23 września trwa nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego miasta Przasnysz. Jest to także termin podpisania list poparcia dla projektów.

 

Jednym z projektów, do którego trwa obecnie zbieranie podpisów jest „Edukacja seksualna dla młodzieży i dorosłych”. Projekt złożony przez Justynę Wydrzyńską zakłada poprowadzenie zajęć pozalekcyjnych z młodzieżą i osobami dorosłymi na temat seksualności.

Celem złożonego projektu jest przeprowadzenie cyklu spotkań z młodzieżą szkół ponadpodstawowych oraz osób pełnoletnich, w trakcie których zostaną poruszone zagadnienia związane z seksualnością człowieka, prawami reprodukcyjnymi, a także budowaniem partnerskich relacji.

 

– Chciałabym, aby zajęcia te prowadziły edukatorki lub edukatorzy seksualni, osoby odpowiednio wykształcone i mające szeroką wiedzę z tego zakresu. Chciałabym, aby omawiane były zagadnienia budowania poprawnych relacji partnerskich, antykoncepcji, umiejętności stawiana granic, wiedzy o naszym ciele, o wizerunku kobiet i mężczyzn w mediach, ciałopozytywności ale też o transinkluzywnosci – dodaje Justyna Wydrzyńska.

Według autorki projektu powołanie w powiecie przasnyskim strefy wolnej od LGBT naruszyło w pewien sposób bezpieczeństwo oraz wolność części jego mieszkańców.

– Jest to w sprzeczności z zasadą bezstronności w sprawach przekonań religijnych, światopodogądowych i filozoficznych, które mają zapewnić swobodę ich wyrażania w życiu publicznym. Projekt ten jest próbą otworzenia ust i zrobienia przestrzeni na wolność słowa i dostęp do informacji – dodaje autorka.

 

j.b.

guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Driver
Driver
23 dni temu

Artykuł z kibla .nawet nikt nie pochylił się by skomentować 🤣🤣

Job
Job
23 dni temu

to ta pani od aborcji? podziękujemy

Kovid
Kovid
23 dni temu

Bardzo dobry pomysł. Może małotaly naucza się używać prezerwatyw.

osoba
osoba
23 dni temu
odpowiada  Kovid

szkoda że twoi rodziciele się nie nauczyli

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
23 dni temu
odpowiada  osoba

Bardzo zabawa jesteś. A wręcz żałosna.

Emil
Emil
22 dni temu

czy to ważne, ścieki i woda w górę, prąd, gaz w górę, inflacja niedługo 10%… temat zastępczy dla mas (aborcja, wychowanie seksualne, lgbt)

Emil
Emil
22 dni temu

„Według autorki projektu powołanie w powiecie przasnyskim strefy wolnej od LGBT naruszyło w pewien sposób bezpieczeństwo” a czy wg autorki agresywne wiece społeczności tęczowej nie ograniczają mojej strefy komfortu?

Emil
Emil
22 dni temu

kolejny teczowy autorytet…Justyna Wydrzyńska. „Aborcja jest OK” Jestem aktywistką, doulą aborcyjną, feministką (wreszcie nie wstydzącą sie tego) matką dorastajacych nastolatków i aborcjonistką.

i mię chcieli indoktrynować
i mię chcieli indoktrynować
22 dni temu

edukator seksualny i empiryczna wiedza to chyba lepsze rozwiązanie niż jakaś katechetka z parafii z gusłami i klątwami?