Czy mieszkańcy Przasnysza poprą projekt edukacji seksualnej?

Do jutra, 23 września trwa nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego miasta Przasnysz. Jest to także termin podpisania list poparcia dla projektów.

 

Jednym z projektów, do którego trwa obecnie zbieranie podpisów jest „Edukacja seksualna dla młodzieży i dorosłych”. Projekt złożony przez Justynę Wydrzyńską zakłada poprowadzenie zajęć pozalekcyjnych z młodzieżą i osobami dorosłymi na temat seksualności.

Celem złożonego projektu jest przeprowadzenie cyklu spotkań z młodzieżą szkół ponadpodstawowych oraz osób pełnoletnich, w trakcie których zostaną poruszone zagadnienia związane z seksualnością człowieka, prawami reprodukcyjnymi, a także budowaniem partnerskich relacji.

 

– Chciałabym, aby zajęcia te prowadziły edukatorki lub edukatorzy seksualni, osoby odpowiednio wykształcone i mające szeroką wiedzę z tego zakresu. Chciałabym, aby omawiane były zagadnienia budowania poprawnych relacji partnerskich, antykoncepcji, umiejętności stawiana granic, wiedzy o naszym ciele, o wizerunku kobiet i mężczyzn w mediach, ciałopozytywności ale też o transinkluzywnosci – dodaje Justyna Wydrzyńska.

Według autorki projektu powołanie w powiecie przasnyskim strefy wolnej od LGBT naruszyło w pewien sposób bezpieczeństwo oraz wolność części jego mieszkańców.

– Jest to w sprzeczności z zasadą bezstronności w sprawach przekonań religijnych, światopodogądowych i filozoficznych, które mają zapewnić swobodę ich wyrażania w życiu publicznym. Projekt ten jest próbą otworzenia ust i zrobienia przestrzeni na wolność słowa i dostęp do informacji – dodaje autorka.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Driver
Driver
1 rok temu

Artykuł z kibla .nawet nikt nie pochylił się by skomentować 🤣🤣

Job
Job
1 rok temu

to ta pani od aborcji? podziękujemy

Kovid
Kovid
1 rok temu

Bardzo dobry pomysł. Może małotaly naucza się używać prezerwatyw.

osoba
osoba
1 rok temu
Reply to  Kovid

szkoda że twoi rodziciele się nie nauczyli

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  osoba

Bardzo zabawa jesteś. A wręcz żałosna.

Emil
Emil
1 rok temu

czy to ważne, ścieki i woda w górę, prąd, gaz w górę, inflacja niedługo 10%… temat zastępczy dla mas (aborcja, wychowanie seksualne, lgbt)

Emil
Emil
1 rok temu

„Według autorki projektu powołanie w powiecie przasnyskim strefy wolnej od LGBT naruszyło w pewien sposób bezpieczeństwo” a czy wg autorki agresywne wiece społeczności tęczowej nie ograniczają mojej strefy komfortu?

Emil
Emil
1 rok temu

kolejny teczowy autorytet…Justyna Wydrzyńska. „Aborcja jest OK” Jestem aktywistką, doulą aborcyjną, feministką (wreszcie nie wstydzącą sie tego) matką dorastajacych nastolatków i aborcjonistką.

i mię chcieli indoktrynować
i mię chcieli indoktrynować
1 rok temu

edukator seksualny i empiryczna wiedza to chyba lepsze rozwiązanie niż jakaś katechetka z parafii z gusłami i klątwami?