Czy jest praca w Ciechanowie i Ostrołęce – gdzie jej szukać?

Pandemia koronawirusa spowodowała poważne zmiany na polskim rynku pracy. Wielu przedsiębiorców musiało ratować swoje firmy zmniejszając zatrudnienie, jeszcze inni zredukowali część etatów, aby związać koniec z końcem. Obecnie sytuacja wraca nieco do normy, a my zastanawiamy się, czy można znaleźć pracę w Ciechanowie albo Ostrołęce? Jeśli tak to gdzie jej szukać?

 

COVID-19 a zmiana rynku pracy

Utrata pracy i konieczność poszukiwania nowej to niestety często spotykany scenariusz w dobie pandemii COVID-19. Obostrzenia związane z koronawirusem dotknęły niemal wszystkie branże, co przełożyło się na poważny kryzys na rynku pracy. Trzeba także zaznaczyć, że pandemia poskutkowała zmianą dotychczasowych przyzwyczajeń. O czym dokładnie mowa?

 

Praca w Ciechanowie i Ostrołęce – co trzeba wiedzieć

Na rynek pracy po pandemii koronawirusa można patrzeć zarówno w szerszej, ogólnokrajowej perspektywie, jak i bardziej lokalnie. W obu przypadkach można dostrzec diametralne zmiany takie jak przede wszystkim wzrost znaczenia pracy zdalnej lub w terenie. Oczywiście, takie sektory jak gastronomia, hotelarstwo, turystyka czy tradycyjny handel nie mogą działać online, ale nie zmienia to faktu, że jeszcze bardziej w siłę urosła branża IT czy podmioty bazujące na pracy przedstawicieli handlowych.

 

Jak i gdzie szukać nowej pracy?

W obecnych czasach poszukiwanie zatrudnienia jest proste jak nigdy wcześniej. Dzięki portalom takim jak choćby Aplikuj.pl można codziennie zapoznać się ze sporą liczbą ogłoszeń z lokalnego czy regionalnego rynku pracy. Wystarczy wybrać miasto, w którym poszukuje pracy, a nawet jej rodzaj czy też inne parametry, które nas interesują. Warto porównać jak najwięcej ofert i wybrać takie, które spełniają nasze oczekiwania. Trzeba przy tym uzbroić się w cierpliwość, ponieważ często o jedno miejsce pracy walczy wielu kandydatów.

 

W jakich sektorach poszukują pracowników?

W tej chwili wiele branż podnosi się po pandemii. Wśród ofert można znaleźć zarówno te z gastronomii czy hotelarstwa, ale także z szeroką pojętego sektora IT. Pracodawcy poszukują ponadto sprzedawców czy też przedstawicieli handlowych, którzy wykazują się samodzielnością i są w stanie efektywnie pracować w terenie. Wciąż można znaleźć zatrudnienie w magazynach czy halach. Pracowników szukają również firmy kurierskie i transportowe, a także podmioty z branży e-commerce, która święci triumfy i z powodu pandemii jeszcze dynamiczniej się rozwija.

 

Na co zwrócić uwagę szukając zatrudnienia?

Jak już wspomnieliśmy najlepsze oferty pracy w Ciechanowie znajdziesz na Aplikuj.pl. Przeglądając ogłoszenia warto zwrócić uwagę na to, czy znajdują się w nich konkretne informacje dotyczące zakresu obowiązków pracownika, a także wysokość wynagrodzenia. Im więcej danych znajdziemy w ofercie, tym lepiej, ponieważ świadczy to dobrze o samym pracodawcy, który dołożył wszelkich starań, aby jego propozycja pracy trafiła do grupy docelowej. Jeśli znajdziemy odpowiadającą nam ofertę, nie pozostaje nic innego jak wysłanie CV oraz listu motywacyjnego i oczekiwanie na odpowiedź. Powodzenia!

 

materiał partnera

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
1 miesiąc temu

Uwaga! Odpowiadam na pytanie z tytułu!
Odpowiedź brzmi: w Ciechanowie i Ostrołęce.
Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.

Hania
Hania
1 miesiąc temu

Za najniższą krajową znajdziesz pracę tylko na dojazdy stracisz więcej kasy a z czego płacić rachunki itd