Czwarta fala koronawirusa. Coraz więcej uczniów z powiatu przasnyskiego na kwarantannie

Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja epidemiologiczna związana z koronawirusem w placówkach oświatowych działających na terenie powiatu przasnyskiego.

 

Z dnia na dzień sytuacja epidemiologiczna w powiecie przasnyskim się pogarsza. Codziennie odnotowywanych jest wiele przypadków zachorowań na Covid-19.

We wtorek, 9 listopada przasnyski Sanepid odnotował 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W środę, 10 listopada, w systemie odnotowano już 30 kolejnych.

Zwiększenie liczby zakażeń wpływa również na funkcjonowanie placówek oświatowych. Z danych, jakie otrzymaliśmy z Powiatowej Stacji Sanitarno –Epidemiologicznej w Przasnyszu wynika, że na dzień 10 listopada, ogniska koronawirusa są w trzech chorzelskich szkołach, a także w jednym z zakładów pracy działającym na terenie powiatu.

 

Przypadki zakażeń i tym samym kwarantanna uczniów pojedynczych klas, obecne są także w placówkach oświatowych: w Bogatem, Krukowie, Szkole Podstawowej nr 2 w Przasnyszu, Duczyminie, Żłobku Miejskim i Przedszkolu Samorządowym w Chorzelach, Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Przasnyszu oraz w jednym z przasnyskich przedszkoli.

Jak zauważyła Maria Śliwińska, dyrektor przasnyskiego Sanepidu przy czwartej fali koronawirusa odnotowywana jest zwiększona zakaźność z kontaktu z osobą chorą.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jot
jot
1 rok temu

Słaba wyszczepialność nauczycieli.

Mry
Mry
1 rok temu
Reply to  jot

Niestety… szczepionka też nie chroni w 100%..

Niwa
Niwa
1 rok temu
Reply to  jot

Słabe działanie szczepionki