Cztery jednostki straży gasiły pożar kościoła w Jednorożcu [FOTO]

Dziś około godz. 15:30 doszło do pożaru w pomieszczeniu piwnicznym w kościele rzymskokatolickim Świętego Floriana w Jednorożcu.

W chwili przyjazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej paliło się drewno opałowe składowane w pomieszczeniu kotłowni. Wszyscy użytkownicy budynku znajdowali się na zewnątrz obiektu.

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu rozpoznania, odłączeniu zasilania elektrycznego przystąpili do gaszenia pożaru. Działania prowadzono wewnątrz i na zewnątrz budynku podając prąd gaśniczy wody w natarciu na źródło ognia. Ratownicy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Po ugaszeniu widocznych płomieni usunięto tlące się drewno na zewnątrz budynku w celu przelania go wodą i całkowitego ugaszenia. Wszystkie pomieszczenia budynku kościoła oddymiono oraz sprawdzono miernikiem wielogazowym czy nie występują trujące gazy – informuje KP PSP Przasnysz.

W wyniku pożaru spaleniu uległo drewno opałowe i instalacja elektryczna kościoła.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych uczestniczyły: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza, Ochotnicze Straże Pożarne: Jednorożec, Ulatowo Pogorzel i Lipa.

Źródło KP PSP Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszko Kastelnik
Mieszko Kastelnik
4 lat temu

Brawo dla strażaków za uratowanie kościoła. Mam nadzieję, że szkody po tym pożarze nie będą zbyt wysokie a ich usuwanie zajmie niewiele czasu. Oby jak najszybciej wszystko wróciło do normy. W sprzątanie po pożarze pewnie zaangażują się miejscowi. Trzeba sobie pomagać!

Asia
Asia
4 lat temu

Bog tak chciał