Czterech przasnyskich ratowników trafiło na kwarantannę!

Dziś czterech ratowników medycznych z powiatu przasnyskiego trafiło na kwarantannę spowodowaną kontaktem z osobą podejrzaną o zakażenie koronawirusem.

 

– To pierwsza taka sytuacja w naszym pogotowiu. Ratownicy pozostaną na kwarantannie do momentu uzyskania ujemnego wyniku osoby, z którą mieli kontakt. Od samego początku wystąpienia na terenie naszego kraju choroby COVID-19, ratownicy medyczni są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. To ratownicy medyczni jeżdżą do osób w stanie nagłego zagrożenia życia. Niestety, w związku z wystąpieniem pandemii koronawirusa nasza praca jak i całej Ochrony Zdrowia, zmieniła się z dnia na dzień. Każdy wyjazd może okazać się zagrożeniem. Szczególnie, gdy pacjent zataja fakt kontaktu z osobą zakażoną, czy powrót z zagranicy. – informują ratownicy.

-Już na początku epidemii w mediach społecznościowych rozpoczęła się akcja “Nie Kłam Medyka”. Chcielibyśmy serdecznie podziękować Panu Staroście Krzysztofowi Bieńkowskiemu za błyskawiczne zorganizowanie dla naszych kolegów izolatorium. Dziękujemy, że w obliczu zagrożenia związanego z rozprzestrzenianie się koronawirusa, potraktował Pan priorytetowo nasze bezpieczeństwo jak i naszych rodzin. Dziękujemy – dodają.


 

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jot
jot
1 rok temu

Jesteśmy z Wami nasi drodzy Ratownicy.

Mako
Mako
1 rok temu

Kurcze w dzisiejszym problemie tak naprawdę po co im te kompy mało ich jeszcze mają?. Niech wojsko i Pani Burmistrz przekaże kasę na maseczki kombinezony itp. Ale PR dobry for darczyńców kiedyś powiedzą – daliśmy

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
odpowiada  Mako

Komentarz nie tam gdzie trzeba ?

lolo
lolo
1 rok temu

No 3mac sie tam ciepło!!! Ale z tym lizustwem do Pana starosty to lekkie nagięcie? Pozdrawiam