Czterdziestu strażaków przez ponad 5 godzin walczyło z pożarem w Dobrzankowie

Wczoraj około godz. 18.30 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze w miejscowości Dobrzankowo. Na miejsce zadysponowano 9 zastępów straży pożarnej.

 

Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej murowany budynek obory był już całkowicie objęty pożarem. Dodatkowe niebezpieczeństwo stwarzała znajdująca się na dachu instalacja fotowoltaiczna oraz stojący w pobliżu pełny zbiornik z gazem propan-butan.

Jak poinformował nas kpt. Piotr Kuligowski, rzecznik komendanta powiatowego PSP w Przasnyszu strażacy zabezpieczyli również sąsiadujące budynki, czyli budynek mieszkalny, stodołę oraz zewnętrzną butlę z gazem propan – butan służącą do zasilania domostwa. W międzyczasie z obory ewakuowano bydło.

 

– Niestety, dwóch sztuk nie udało się uratować, zostały w budynku. Zabezpieczono natomiast przyległą wiatę, gdzie znajdowało się jeszcze 14 sztuk bydła – dodaje Kuligowski.

Na miejscu pracowało 40 strażaków, a działania gaśnicze trwały ponad 5 godzin. Oprócz obory uszkodzeniu na skutek bardzo wysokiej temperatury uległa podbitka, elewacja oraz okna budynku mieszkalnego, a także samochód osobowy.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Korsarz
Korsarz
1 miesiąc temu

Policja mogła zorganizować objazd .57 była nieprzejezdna

Joanna
Joanna
1 miesiąc temu
Reply to  Korsarz

A ty tylko o sobie myślisz

Korsarz
Korsarz
1 miesiąc temu
Reply to  Joanna

Ja tylko uczęszczam ta drogą?

Alina
Alina
1 miesiąc temu

Krowy powinny chodzić po łąkach tak każe natura ale ssak zwany człowiekiem zgotował zwierzętom piekło

Prezes
Prezes
1 miesiąc temu
Reply to  Alina

Kobieto co ty pi……sz aż się czytać nie chce, a jak te twoje ssaki dzieci w samochodzie na słońcu zostawiają to jest ok też powinni wypuścić lus pas do lasu niech się nie męczą tak??

Zdzisław
Zdzisław
1 miesiąc temu

Dzielni chłopcy