Członkowie klubu „Jednorożec robi co może” wzięli udział w Biegu Powstania Warszawskiego [FOTO]

Bieg odbył się w sobotę, 7 sierpnia w Warszawie – już po raz trzydziesty. Wzięła w niej udział liczna reprezentacja klubu Jednorożec robi co może.

 

Bieg Powstania Warszawskiego jest jednym z nieodłącznych elementów obchodów rocznicowych. Biegacze wieczorem w świetle płonących zniczy pokazują, że pamiętają o uczestnikach zrywu z 1 sierpnia 1944 roku.

– Duma i radość podczas śpiewania Mazurka Dąbrowskiego, mieszały się z ekscytacją i adrenaliną  przed startem. Przemówienia powstańców powodowały wzruszenie i ścisk w gardle – takimi słowami opisują atmosferę biegu członkowie JRCM.

 

Biegi podzielone były na kilka tur.

– Pierwszy nasz zawodnik wystartował o 20.00 w pierwszej turze, ostatni dopiero o 21.45. Najszybsi z nas przemierzyli 10 km w 44:17, Ci bardziej delektujący się widokami w 1:16:01 – komentują.  Szybkość miała jednak znaczenie drugorzędne. – Ważne, że biorąc udział w biegu oddaliśmy hołd powstańcom, którzy walczyli o wolność 77 lat temu. I chyba nikt nie ma wątpliwości czy weźmiemy udział w kolejnym takim wydarzeniu – dodają.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments