Członkowie i sympatycy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Przasnyszu spotkali się na wieczorze poetyckim

W sali spotkań Cechu Rzemiosł Różnych w Przasnyszu odbyło się wydarzenie, które zgromadziło seniorów związanych ze Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddziału Rejonowego w Przasnyszu. Było nie tylko hołdem pamięci dla wybitnej poetki Wisławy Szymborskiej, ale także szansą dla lokalnych twórców na prezentację swoich wierszy innym miłośnikom literatury.

 

– Wieczór rozpoczął się od prezentacji postaci Wisławy Szymborskiej, ikony polskiej poezji. Jej wiersze, znane z głębi myśli i mądrości, wciąż pozostają aktualne i poruszające, czego dowodem był zachwyt ze strony publiczności podczas odczytywania fragmentów jej twórczości.  Kolejnym punktem spotkania było oddanie głosu lokalnym poetom, których życiowe doświadczenia i perspektywy splecione z Przasnyszem znalazły odbicie w ich wierszach. Twórcy mieli okazję podzielić się swoimi utworami, które poświęcone były rodzinie, rodzinnemu domowi oraz wydarzeniom z historii Przasnysza. To była wyjątkowa okazja, aby poznać piękne słowa i zrozumieć osobiste spojrzenie na świat twórców: Danuty Myślińskiej, Elżbiety Pogorzelskiej, Jana Chmielewskiego oraz Grzegorza Jasińskiego – relacjonuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Spotkanie z poezją w ramach projektu „Ścieżkami historii”, zorganizowane zostało dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Przasnyskiego.

 

– Wydarzenie było nie tylko wieczorem poświęconym literaturze, ale również doskonałą okazją do integracji i spotkania dla seniorów, którzy dzięki temu wydarzeniu mieli możliwość podzielenia się swoimi pasjami, doświadczeniami i refleksjami. Wspólnie spędzony czas pozostawił niezapomniane wspomnienia i jeszcze bardziej zacieśnił więzy lokalnej społeczności seniorów – czytamy.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments