„Czerwona zemsta” – prelekcje dr Andrzeja Białego w przasnyskim muzeum

Czerwona zemsta – to tytuł prelekcji, którą 16 września wygłosił dr Andrzej Biały w Muzeum Historycznym w Przasnyszu. Okazją była 83. rocznica napaści ZSRR na Polskę.

 

W piątek, 16 września w Muzeum Historycznym w Przasnyszu odbyły się dwie prelekcje dr. Andrzeja Białego. Pierwsza o godzinie 11.00, przeznaczona była dla młodzieży. Wzięli w niej udział uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu. Po wysłuchaniu wykładu o tragicznym wrześniu 1939 roku młodzież w zadumie opuściła muzeum.

Kolejny – wieczorny wykład zgromadził grono miłośników historii i zainteresowanych tematyką osób. Poruszane tematy dotyczyły zagadnień nie tylko związanych z napaścią 17 września 1939 roku, ale i innych związanych z tym wydarzeniem (stosunki panujące w ZSRR, sytuacja ludności, mentalność itp.). Na koniec wywiązała się dyskusja, która zaowocowała planami powołania w przyszłości przy Muzeum Historycznym, Koła Miłośników Historii.

 

Autor dziękuje dyrekcji i pracownikom muzeum za pomoc w zorganizowaniu uroczystości upamiętniających tragedię 17 września, burmistrzowi Łukaszowi Machałowskiemu oraz paniom z działu promocji miasta Przasnysza.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tutejszy
Tutejszy
8 dni temu

Czy na pewno wszyscy na zdjęciach mają czyste sumienia z czasów komunistycznych?
Może chcieli powspominać….