Czernicka podstawówka będzie obchodzić 100-lecie istnienia

Szkoła Podstawowa w Czernicach Borowych będzie obchodzić 100-lecie swego istnienia. Prosi o wypożyczenie pamiątek z czasów szkolnych.

 

W związku z tym, że w maju 2023 roku Szkoła Podstawowa im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych będzie obchodzić 100-lecie swojego funkcjonowania oraz 20-lecie nadania jej imienia, organizatorzy uroczystości planują wiele działań związanych z godnym uczczeniem tych rocznic.

– Planujemy wiele działań. Wywiady z absolwentami i pracownikami szkoły, konkursy, wystawy, ciekawe zajęcia dla uczniów, a na zakończenie zorganizowanie uroczystej gali z udziałem społeczności gminy Czernice Borowe i zaproszonych gości. Historię każdej szkoły tworzą, przede wszystkim, pracujący w niej ludzie. To dzięki nim każdy dzień spędzony w jej murach jest inny i niepowtarzalny. Różne wrażenia, opinie  i przeżyte w niej chwile powodują, że trudno opisać sto lat istnienia placówki, przez którą przewinęły się setki absolwentów, dziesiątki nauczycieli i kilku dyrektorów – informuje Małgorzata Góralczyk, dyrektor szkoły.

 

Organizatorzy uroczystości zwracają się z prośbą zarówno do absolwentów, jak i emerytowanych pracowników szkoły o nadsyłanie wspomnień z czasu, kiedy szkoła była dla nich jak drugi dom. Mogą to być zdjęcia, spisane wspomnienia, a także takie gadżety jak tarcze, puchary czy dyplomy.

– Byłoby nam niezmiernie miło, gdybyście Państwo zechcieli napisać do nas o sobie, losy absolwentów są przecież wizytówką szkoły. Z przyjemnością opublikujemy na stronie internetowej szkoły informację o was i waszych osiągnięciach. Niezwykle cenne byłyby dla nas, także Wasze zdjęcia lub inne pamiątki związane z edukacją w czernickiej szkole, czyli tarcze, dyplomy, puchary, stroje, przybory itp. Zwracamy się z gorącą prośbą o ich wypożyczenie – dodaje dyrektorka.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments