Czernice Borowe. Szkolne przerwy bez telefonów komórkowych

Szkoła Podstawowa w Czernicach Borowych realizuje autorski program „Szkolny Kalendarz Adwentowy Bez Telefonów Komórkowych”.

 

Szkoła Podstawowa im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych w związku z tym, że telefony komórkowe zdominowały czas wolny dzieci i młodzieży postanowiła w okresie przedświątecznym zaproponować inną formę spędzania szkolnych przerw.

– Nauczyciele naszej szkoły wyszli z inicjatywą i opracowali autorski projekt pt. „Szkolny Kalendarz Adwentowy Bez Telefonów Komórkowych”, który zawiera zadania do wykonania od 1 do 21 grudnia 2022r. Propozycja skierowana jest do uczniów klas I – VIII. Dodatkowo w środy i piątki, w trakcie długiej przerwy, prowadzone będą zajęcia sportowe – Halowa Liga Szkolna dla klas V – VIII – informuje szkoła.

 

Podczas trwania projektu w czasie szkolnych przerw, dzieci pozostawiają telefony i plecaki w klasach, zabierając ze sobą jedynie potrzebne materiały do wykonania zadania.

– Głównym celem projektu jest podnoszenie świadomości uczniów na temat zagrożenia fonoholizmem poprzez wspólną naukę i zabawę. Chcemy pokazać dzieciom i młodzieży ciekawsze możliwości spędzania czasu wolnego. Oprócz działań edukacyjnych pragniemy rozwijać ich wyobraźnię twórczą, propagować postawy szacunku wobec siebie i innych, popularyzować czytelnictwo oraz małymi krokami wprowadzać ich w atmosferę świąt – dodaje szkoła.

We wtorek, 29 listopada odbył się szkolny apel, podczas którego zapoznano uczniów z celami i zasadami projektu.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kasia
kasia
1 rok temu

Szkola godna pochwały, ale to był i chyba dalej jest taki zawód odpowiedzialny za wychowanie.