Czernice Borowe. Spotkali się z emerytowanymi nauczycielami i absolwentami szkoły

W piątek Szkołę Podstawową im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych odwiedzili emerytowani nauczyciele i absolwenci szkoły.

 

Udział w spotkaniu wzięła Teresa Kołcon i Barbara Modzelewska, emerytowane dyrektorki szkoły, Bożenna Rokicka i Jan Pikus, emerytowani nauczyciele, a także Marianna Sobieraj, Krystyna Bugajska, Halina Krupa oraz Jan Skowroński, absolwenci szkoły. Podczas odwiedzin przybliżyli uczniom oraz obecnym nauczycielom historię czernickiej szkoły.

– Żywe lekcje dotyczące minionych lat szkolnych są jednym z działań zaplanowanych w ramach programu obchodów Jubileuszu 100-lecia szkoły. Goście w ciekawy sposób mówili o tym: jak wyglądała dawna szkoła, w jakich warunkach uczyli się, jakie mieli zainteresowania i pasje. Z sentymentem wspominali swoich nauczycieli, wychowawców, koleżanki i kolegów. Nasi uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób ich rówieśnicy we wcześniejszych czasach spędzali czas wolny – relacjonuje szkoła.

 

Goście opowiadali dzieciom nie tylko o działalności sportowej, harcerskiej, ale także o uroczystych spotkaniach z kombatantami i rozbudowie placówki.

– Wracali pamięcią do różnych wydarzeń i przygód szkolnych, tych bardziej poważnych, jak również tych zabawnych. Goście zwrócili uwagę na to, że mimo skromnych warunków lokalowych czy  braku sali gimnastycznej, dzieci z radością szły do szkoły. Cieszyły się, że mogą zdobywać wiedzę, spotykać się z koleżankami i kolegami. Wtedy małe rzeczy i niewielkie przyjemności sprawiały im radość. Nasi uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali, bardziej i mniej odległych w czasie, opowieści o czernickiej szkole. W każdej grupie wiekowej spotkania rozbudziły zaciekawienie historią szkoły, skłoniły do zadawania pytań oraz  pozostawiły miłe wrażenie – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
8 miesięcy temu

Za stare dziady by ich po łubach walić,bym im podziękował za te nauczanie i dobre serce