Czernice Borowe. Powstanie ścieżka edukacyjno – przyrodnicza i strefa aktywności fizycznej

Gmina Czernice Borowe pozyskała dofinansowanie z Województwa Mazowieckiego na dwie inwestycje: budowę ścieżki edukacyjno – przyrodniczej i strefy aktywności fizycznej.

 

Na pierwszą z wymienionych inwestycji gmina pozyskała pieniądze z programu Mazowsze dla klimatu. „Ścieżka edukacyjna powstanie w centrum Czernic Borowych w pasie kolei wąskotorowej. Długość planowanej ścieżki to 150 m.b. Pojawią się tablice informacyjne zachęcające do ekologii i segregacji śmieci. Na użyczonej niezagospodarowanej działce przylegającej do torowiska zostanie utworzony kącik botaniczny z wybranymi gatunkami drzew i krzewów oznaczonymi tabliczkami informacyjnymi z kodem QR. Zostanie urządzona łąka kwietna z demonstracyjnym ulem oraz miejscem do wypoczynku. Do kącika botanicznego będzie prowadzić alejka, przy której będą ławki z koszami na śmieci i lampy solarne” – informuje gmina.

Całkowita wartość zadania to 50 600,00 zł; Dofinansowanie Województwa Mazowieckiego: 25 300,00 zł.

 

Jeszcze w tym roku w Czernicach Borowych powstanie również druga inwestycja, czyli strefa aktywności. Dofinansowanie udało się uzyskać z programu Mazowsze dla sportu 2022.

„Projekt zakłada utworzenie strefy aktywności fizycznej składającej się z zestawu treningowego z ławeczką skośną, orbitka, prasy nożnej i drabinki; osobnych urządzeń treningowych, takich jak biegacz, wioślarz, trener nóg, motyl ściskającego, sztanga i wahadło; zestawu gimnastycznego dla dzieci – poligonu sześciokątnego z siatką z lin”- czytamy.

– Każdy mieszkaniec naszej gminy nieodpłatnie będzie mógł zadbać o swoją kondycję fizyczną, niezależnie od wieku. Strefa zaprojektowana będzie w taki sposób, aby korzystać z niej można było całymi rodzinami tworząc miejsce, w którym każdy może aktywnie spędzić czas. Idea jej utworzenia to wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy coraz częściej wybierają aktywne formy spędzania wolnego czasu. Dzięki realizacji projektu gmina przyczyni się do krzewienia kultury fizycznej w niemal każdej grupie wiekowej oraz do propagowania zdrowego trybu życia, mogącego mieć w przyszłości bezpośrednie przełożenie na zdrowie – podała gmina.

Wartość zadania: 100 000,00 zł; Dofinansowanie Województwa Mazowieckiego: 75 000,00 zł; Fundusz Sołecki: 25 000,00 zł.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments