Czernice Borowe. Pierwszoklasiści oficjalnie przyjęci do grona uczniów

6 października pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów. W tym dniu dzieci z klas I – III zgromadziły się w sali gimnastycznej. Przybyli również rodzice „pierwszaków” oraz zaproszeni goście.

 

Zebranych serdecznie powitała pani dyrektor – Małgorzata Góralczyk, która szczególnie wiele ciepłych słów skierowała w stronę małych „bohaterów” tego spotkania.

– Pierwszym punktem programu było ślubowanie pierwszoklasistów na Sztandar Szkoły słowami: „Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o honor mojej szkoły i klasy. Będę uczył się dobrze, służył pomocą słabszym. Postawą swoją będę sprawiał radość rodzicom, wychowawcom i nauczycielom, by wyrosnąć na dobrego i wzorowego Polaka”. Następnie pani dyrektor wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych” pasowała dzieci z klasy pierwszej na uczniów poprzez dotknięcie ich ramion dużą kredką, a wychowawczyni wręczyła im pamiątkowe dyplomy – relacjonuje szkoła.

Główną atrakcją uroczystości był występ uczniów klasy I, którzy słowami wierszy i piosenek opowiedzieli o pierwszych dniach w szkole, zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Dzieci spisały się znakomicie.

– Pierwszoklasistów wspierały dziewczynki z klas IV: Kornelia Zakrzewska i Julia Węgierska. Dużą atrakcją dla dzieci były upominki od gości, pani dyrektor, pani wicedyrektor, rodziców i starszych koleżanek i kolegów. Po części oficjalnej odbyło się słodkie przyjęcie przygotowane przez rodziców. Z pewnością ten dzień pozostanie „pierwszakom” na długo w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na dalsze lata szkolne – przekazuje szkoła.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments