Czas na sześciolatki

Już niedługo rodzice przedszkolaków staną przed koniecznością puszczenia swoich pociech do szkoły już w wieku sześciu lat. Dla wszystkich opiekunów ważna więc będzie informacja, że szkoły z naszej gminy są już na to gotowe. A na pewno tak jest w Zespole Szkół w Krzynowłodze Małej.

Aby ułatwić rodzicom podjęcie takiej decyzji, a także by udowodnić, że szkoła jest dobrze przygotowana do reformy, w jej murach organizowane są m.in. spotkania z rodzicami 5-latków. Podczas jednych z takich spotkań zorganizowano zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Nauczycielka nauczania początkowego Urszula Urban przeprowadziła zajęcia z edukacji przyrodniczej z elementami edukacji technicznej oraz wychowania fizycznego.

Co istotne, dorośli wraz z dyrekcją szkoły: Małgorzatą Budną i Włodzimierzem Rudzińskim, mogli nie tylko biernie przyglądać się wydarzeniom w klasie. Wszyscy zostali włączeni do wspólnej pracy. Najpierw wespół z uczniami, podzieleni na grupy przygotowywali zdrowe, kolorowe kanapki. Nieco później na zajęciach wf wszyscy wykonywali ćwiczenia gimnastyczne z elementami gimnastyki korekcyjnej – skakali przez skakankę oraz grali w piłkę. Zajęcia na sali gimnastycznej obserwowały również, z dużym zainteresowaniem, zaproszone 5-latki z grupy przedszkolnej, wraz z Aliną Jelińską opiekującą się maluchami.

Oczywiście nadrzędnym celem tego spotkania było udowodnienie dorosłym, że szkoła może skutecznie zająć się edukacją nawet najmłodszych dzieci. Jednocześnie jednak rodzice mogli się przekonać, jak ważna jest praca z dzieckiem w domu. To najprostszy sposób na utrwalanie wiadomości i umiejętności zdobytych w szkole przez uczniów. Wszak trening czyni mistrza!


Gmina Krzynowłoga Mała


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments