Czarny rynek numerków do przasnyskiego wydziału komunikacji!!! Brak stresu za jedyne 100 zł?

Problemy z płynnością obsługi w wydziale komunikacji w przasnyskim starostwie są powszechnie znane. Choć o otwarciu konkurencyjnego punktu rejestracji pojazdów nie może być mowy, znalazł się przedsiębiorczy obywatel, który w problemach dostrzegł swoją szansę. Na ogłoszeniowym portalu OLX, pojawiło się ogłoszenie użytkownika o nicku Statystyczny Polak oferujące numerek do wydziału komunikacji w Przasnyszu!

 

W treści oferty czytamy: “Nie bądź jak głupi osioł i nie czekaj do wakacji 2022 na rejestrację auta w przasnyskim urzędzie komunikacji. Za jedyną stówkę skracam tę drogę przez mękę. Jeżeli masz tylko 30 dni urlopu to podpowiadam – NIE, nie zarejestrujesz w tym terminie swojego wymarzonego gruza z komisu w Radomiu. Numerek na termin 15.06.2020 godz. 08:00! Odbiór numerka osobisty” – zachęca Statystyczny Polak.

W ogłoszeniu widnieje numer telefonu, który powinien ułatwić odbiór przepustki do bezstresowej rejestracji pojazdu, za co podana w ogłoszeniu cena wynosząca 100 złotych polskich wydaje się wcale niewygórowana. Nie dzwoniliśmy pod wskazany numer, bo chwilowo usługi przasnyskiego wydziału komunikacji są nam  zbędne, ponadto mamy wątpliwości co do skuteczności oferowanej ścieżki.

 

Nasze obawy rodzi jedynie jedna rzecz. Jeśli czarnorynkowy handel numerkami do wydziału komunikacji okaże się skutecznym sposobem na ominięcie kolejek, za chwilę rynek numerków może zacząć kwitnąć. Bez wątpienia zwiększona podaż kwitków wpłynie na obniżkę ich ceny, ale wtedy oficjalna ścieżka do rejestracji samochodu może trwać nawet pół roku i dzisiejsze kłopoty będziemy wspominać z sentymentem.

M. Jabłońska


 

guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Romek
Romek
1 rok temu

Może ktoś przypomni hasło Pana Starosty z jego ostatnich plakatów wyborczych? Jak to leciało? “Bliżej ludzi”? “Jestem tu dla was”? Już nie pamiętam ale coś w tym stylu.

Przasnyszanka
Przasnyszanka
1 rok temu
odpowiada  Romek

Pamiętam hasło: “Więcej dla Przasnysza”. Może chodziło o więcej kolejek? Bo na razie jest dla Przasnysza MNIEJ. Chodzi o zalew i kino 3D, z których budowy Krzysztof Bieńkowski zrezygnował niedługo po dojściu do władzy.

Kasia
Kasia
1 rok temu

A kto tam kierownikiem jest? Niezłe numery tam robią!

Ananasz
Ananasz
1 rok temu
odpowiada  Kasia

Przecież to jest fake news taki sam jakie publikuje na pęczki GW i fakt np. Jak byłby wiarygodny to w artykule byłby screen z aukcji

Ananasz
Ananasz
1 rok temu
odpowiada  Infoprzasnysz

Ogłoszenie to każdy może napisać żeby oczernic Starostwo

Kinga
Kinga
1 rok temu

Zastanówcie się trochę, tam pracują ludzie, a nie tyrany po których można jeździć od góry do dołu. Może postawicie się w ich sytuacji co mają robić jak tak wredny, bezczelny, bez kultury lud się zachowuje. Oni nie są workami treningowymi. Oni tylko wykonują zlecone im zadania. Miejcie trochę człowieczeństwa w sobie. Nikt by nie chciał czytać takich tekstów na swój temat, prawda? Wy myślicie, że w internecie można wszystko. A potem takie “człowieczki” idą że złożonymi rączkami do Kościoła. Radzę zastanowić się nad swoim zachowaniem i pomyśleć co ja bym czul/czuła na ich miejscu. A redakcja jak zwykle szuka tematu… Czytaj więcej »

Kinga
Kinga
1 rok temu
odpowiada  Kinga

A dlaczego nie można dać łapkę w górę pod tym komentarzem?

Kandydat
Kandydat
1 rok temu

Prawda jest taka że bez względu na to kto jest kierownikiem tego urzędu to problem z rejestracją pojazdu jest od lat. Dzisiaj problem z zarejestrowaniem pojazdu zrzuca się na koronawirusa i szczególnymi środkami ostrożności, ale pracownikom urzędów nie przeszkadza buszowanie po lidlu i biedronce, ale przeszkadzają petenci.