Cyfryzacja tematem konwentu marszałków

Konwent Marszałków RP rozpoczął obrady w Pałacu Branickich w Białymstoku. Zgromadzonych w Auli Magna powitał marszałek województwa podlaskiego Jarosław Dworzański i przypomniał, że konwent zbiega się w czasie z uroczystościami obchodów 500-lecia województwa podlaskiego. Władze Mazowsza reprezentowała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

Podczas obrad przewodniczący Związku Województw Jacek Protas poinformował o rozwijającej się współpracy gospodarczej z Kazachstanem. W połowie maja br. do Polski przyjedzie z wizytą premier Kazachstanu i odbędą sie spotkania z marszałkami oraz prezentacje firm zainteresowanych współpracą gospodarczą z Kazachstanem.

Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni zapoznał zebranych z założeniami cyfryzacji państwa. Przedstawił ramy strategiczne Polski Cyfrowej i główne osie Programu Polski Cyfrowej (powszechny dostęp do internetu, e-administracja i otwarte państwo, e-gospodarka, wsparcie systemowe dla przedsiębiorstw). Określił zadania centrali i regionów. Zaznaczył, że dotychczasowe osiągnięcia samorządów zostaną uwzględnione przy określaniu przyszłych celów. Dlatego też będą się odbywały konsultacje Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w regionach.

Minister przedstawił również zaawansowanie w poszczególnych regionach prac przy budowie sieci szerokopasmowej. W ciągu ostatniego pół roku wszystkie regiony zrobiły w tym kierunku duży krok.


 Dorota Łucja Cichocka 


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments