Ćwiczenie taktyczno-specjalne Renegade/Sarex-22 w przestrzeni powietrznej województwa mazowieckiego

Do 13 maja w kilku miejscach w Polsce mundurowi będą trenować procedury, sprawdzenie zdolności Sił Zbrojnych RP i układu pozamilitarnego. Jak informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, szkolenia będą się odbywały w przestrzeni powietrznej RP m.in. w województwie mazowieckim.

 

– W trakcie ćwiczenia przeprowadzone zostaną cztery epizody. Głównym celem ćwiczenia jest sprawdzenie zdolności Sił Zbrojnych RP i układu pozamilitarnego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych im. gen. Bronisława Kwiatkowskiego – informuje biuro prasowe wojewody mazowieckiego.

 

W ćwiczeniu biorą udział m.in.: Dowództwo Operacyjne RSZ z podporządkowanymi centrami i ośrodkami, Dowództwo Generalne RSZ z podległymi jednostkami wojskowymi, Żandarmeria Wojskowa, Wojska Obrony Terytorialnej, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, Policja, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz podchorążowie uczelni wojskowych.

W tym roku, ze względu na uchodźców z Ukrainy, podczas ćwiczeń wyjątkowo zrezygnowano z używania syren alarmowych, aby nie wzbudzać dodatkowego niepokoju wśród społeczności ukraińskiej.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments