Ćwiczenia na zdrowy kręgosłup i zajęcia z psychologiem – Sprawdziliśmy co słychać w Klubie Seniora w Bogatem

Seniorzy z Klubu Senior + z Bogatego w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021 – 2025 korzystają z rozmaitych form aktywności.

 

– Od stycznia do końca grudnia tego roku seniorzy korzystają z zajęć pn. „Zdrowy kręgosłup”. Są to zajęcia usprawniające ruchowo, dostosowane do potrzeb i możliwości osób starszych. Pozwalają na zachowanie ciągłości aktywności ruchowej seniorów, która jak wiadomo przynosi szereg  korzyści począwszy od lepszej kondycji, samopoczucia, a na minimalizowaniu ryzyka chorób skończywszy – wyjaśnia Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu.

Seniorzy uczestniczą także w zajęciach grupowych z psychologiem. Te ukierunkowane są na wzmacnianie pewności siebie, a także odzyskiwanie równowagi psychicznej i zwiększenie asertywności.

– Sama rozmowa i dotarcie do problemów może pomóc dużo. Może okazać się, że z podobnymi kłopotami zmagają się też inni, co zapewni wzajemne wsparcie. Uczestnicy zajęć w Klubie aktywnie spędzają tu swój czas wolny, a praca w grupie pozwala na kontynuację życia społecznego – dodaje GOPS.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments