Coraz mniej dzieci w gminie Przasnysz.

Choć do nowego roku szkolnego pozostało jeszcze sporo miesięcy, samorządy już muszą zastanawiać się, jaką politykę oświatową będą prowadzić, by zapewnić maksymalną efektywność działania szkół, a jednocześnie nie ponosić nadmiernych wydatków. Pomocne w tym są dane statystyczne dotyczące prognozowanej liczby uczniów, którzy przyjdą do szkół podstawowych w najbliższych latach.

W Gminie Przasnysz opracowano w ostatnich dniach dokument prezentujący tendencje demograficzne wśród najmłodszych dzieci we wszystkich miejscowościach gminnych.

Po zsumowaniu danych okazało się, że w niektórych wsiach nie ma w ogóle dzieci w wieku od 1 roku do 6 lat; w innych natomiast liczebność najmłodszych obywateli nie przekracza 5 osób. To jest też wyraźnym wskaźnikiem konieczności takiego kształtowania sieci obwodów szkolnych, by zapewnić jak najlepsze warunki dla samych uczniów.

Dotyczy to m.in. samej sieci szkolnej, a także systemu dowozów do szkół. Stąd też może się zdarzyć, że małe dzieci z gminy Przasnysz łatwiej będzie dowozić do szkół podstawowych w samym Przasnyszu, niż do szkół, których organem prowadzącym jest Gmina Przasnysz.

Źródło UG Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments