Co ze światłowodem w gminie Chorzele? Temat poruszono na ostatniej sesji

Podczas  ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy Chorzele burmistrz Beata Szczepankowska poinformowała o stanie realizacji inwestycji związanej z przeprowadzeniem na terenie całej gminy sieci światłowodowej.

 

Burmistrz Beata Szczepankowska podczas ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy Chorzele, która odbyła się 29 października poinformowała radnych o realizowanej obecnie inwestycji w gminie. Ta związana jest z doprowadzeniem do poszczególnych wsi sieci światłowodu.

Obecnie zostały wykonane już przyłącza pomiędzy miejscowościami: Zaręby, Poścień Wieś i Krukowo. W ciągu najbliższych tygodni zostaną ukończone przyłącza w miejscowościach: Łaz, Pruskołęka, Raszujka i Duczymin.

 

– Z uruchomieniem sieci w miejscowościach Zaręby i Krukowo był problem ze strony operatora, ale został już zlikwidowany – dodała Szczepankowska.

Do końca grudnia będą zrealizowane przyłącza w miejscowościach: Lipowiec, Krzynowłoga Wielka, Rembielin i Rycice. W samych Chorzelach prace rozpoczną się w grudniu.

– W Chorzelach również ze względu na brak porozumienia z Wojewódzkim Zarządem Dróg niezbędna okazała się zmiana projektu. Te zmiany zostały już wykonane i rozpoczęcie robót ma nastąpić w grudniu – dodała burmistrz.

Mieszkańcy gminy, którzy będą chcieli doprowadzić światłowód do swoich domów będą musieli zawrzeć prywatne umowy z operatorem.

Termin zakończenia prac związanych z inwestycją przewidziany jest na czerwiec 2022 roku.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
maxx
maxx
1 rok temu

A w gminie Przasnysz jak?
Wszystkie te telekomy które chcą sprzedawać usługi i mieć koncesje, pognać w 4 wiatry póki nie zaczną inwestować w infrastrukturę.
Ostatnio powiedziałem konsultantce z oranżady, że czekam na światłowód to mi się zaśmiała w twarz.