Co z poradnią okulistyczną w przasnyskim szpitalu? Lekarze przyjmują, ale na wizytę poczekamy prawie rok

Czytelnicy piszą do naszej redakcji w sprawie odległych terminów do przychodni okulistycznej znajdującej się w przasnyskim szpitalu. Zapytaliśmy dyrekcję o to, na jakim etapie są starania o pozyskanie dodatkowej kadry.

 

Kłopoty z poradnią okulistyczną rozpoczęły się od momentu, gdy z udzielania świadczeń zrezygnował doktor Andrzej Pisanko. Wówczas zaplanowane wizyty pacjentów zostały odwołane, a dyrekcja szpitala rozpoczęła rozmowy z lekarzami okulistami w celu zapewnienia ciągłości świadczeń. Sytuacja nie wyglądała dobrze o czym na sesjach rady powiatu wspominał sam Zbigniew Makowski. Na jednej z nich poinformował radnych, że jeżeli problem nie rozwiąże się pomyślnie, zagrożone może być istnienie nawet całego oddziału okulistycznego.

Dziś do naszej redakcji piszą czytelnicy, narzekając na odległe terminy świadczeń. „Najbliższa wizyta w poradni to maj 2024 rok” – mówi jedna, kolejna termin ma równie odległy. Rozczarowaniem pacjentek nie ma się co dziwić, zwłaszcza tym, które pamiętają czasy, kiedy do poradni kolejek w zasadzie nie było.

 

Zapytaliśmy dyrektora Zbigniewa Makowskiego o to, na jakim etapie obecnie jest poszukiwanie specjalistów do poradni okulistycznej.

„W związku z zapytaniem prasowym dotyczącym funkcjonowania Poradni Okulistycznej SP ZZOZ w Przasnyszu uprzejmie informuję, że po wielu staraniach – udało się zatrudnić 2 lekarzy do poradni. Udzielają świadczeń od marca br., w oparciu o ruchomy system pracy – tj. zgodnie z ustalonym grafikiem na dany miesiąc (jedna ze specjalistek dojeżdża z Warszawy, a druga z Ciechanowa). Dodatkowo, lekarze z Oddziału Okulistycznego udzielają świadczeń w przypadkach pilnych i z zakresu medycyny pracy” – wyjaśnia dyrektor Zbigniew Makowski.

 

– Podejmujemy również kolejne starania, by pozyskać dodatkową kadrę, celem zwiększenia dostępności do usług poradni – dodaje i zapewnia, że na ten moment praca Oddziału Okulistycznego nie jest zagrożona.

Obecnie na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia można znaleźć informację, że najbliższy wolny termin wizyty w poradni to 5.03.2024. Według danych podanych na https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/ w miarę szybko do okulisty można dostać się w Ciechanowie i w Ostrołęce. Rok na wizytę trzeba czekać w Makowie Mazowieckim.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Baba
Baba
1 miesiąc temu

Co nam z takiego Dyrektora. Człowiek nie na swoim miejscu. Latał i wylatak pisowiec

Tolek
Tolek
1 miesiąc temu
Reply to  Baba

A co ci dał poprzednik też się czekało

Kasia
Kasia
1 miesiąc temu

W rejestracji usłyszałam że poradnia czynna 3 x w miesiacu a najblizszy wolny termin koniec lipca 2024 !
Chyba nie ma sensu doposażenia takiej poradni a jest raj dla prywatnych okulistów.

Karolina
Karolina
1 miesiąc temu
Reply to  Kasia

Dobry nowoczesny sprzęt był wynoszony do piwnicy bo nikt nie umiał go obsłużyć po odejściu pielęgniarki to tak wygląda gospodarność i doposażanie

Paweł
Paweł
1 miesiąc temu

A gdzie są Ci, których odznaczono w szpitalu za wybitne osiągnięcia dla szpitala jakieś kilka tygodni temu miało to miejsce? Do nagradzania było wielu, a do rozwiązywania problemów nie ma nikogo?

Ddd
Ddd
1 miesiąc temu

W innych poradniach nie jest lepiej.W marcu, na pilne skierowanie do neurologa -kwiecień 2024.

Przasnyszanka
Przasnyszanka
1 miesiąc temu
Reply to  Ddd

To jeszcze nic wizyta po badaniu echo serca 2025r

Jacus
Jacus
1 miesiąc temu

A czy to prawda, że Pan dyrektor zabiera kasę pielęgniarkom? Np. Socjalne, stażowe itd?

Stanisław
Stanisław
1 miesiąc temu

I za co tu kochać ten kraj?Za hochsztaplerów rożnej maści?Cwaniaczków politycznych i kościelnych.Kto przy korycie ten przy bandycie.Dzisiaj człowiek człowiekowi…. ?

jest
jest
1 miesiąc temu

Jednak Pan A.Pisanko jest niezastąpiony , zawsze tak mówiłem , a ludzie psioczyli. Macie teraz, dobrze wam !!!

przasnyszanka
przasnyszanka
1 miesiąc temu
Reply to  jest

oczywiście, dr Pisanko fachowiec a przy tym ludzki,życzliwy z pełną kulturą gość,nikomu nic nie odmówił…teraz przyjmuje prywatnie za marny pieniądz w przeciwieństwie do kolegów …szaleństwo. Panie Doktorze ,szanuj się, bo jesteś tego wart.

Marlena
Marlena
1 miesiąc temu

Dlaczego Dyrektor zwolnił wspaniałego okulistę dr Bochniaka?

Ja
Ja
22 dni temu
Reply to  Marlena

Z tym wspaniały to lekka przesada