Co powstanie na działce przy Komendzie Powiatowej Policji w Przasnyszu? Znamy szczegóły!

Działka o powierzchni 4560m² przy ul. Magnolii w Przasnyszu została przekazana miastu przez Komendę Powiatową Policji w formie darowizny. Dziś wiemy, że ma tam powstać Centrum Opiekuńczo — Mieszkaniowe. Miasto jeszcze w tym roku chce pozyskać środki na ten cel.

 

W 2019 r. sporządzono akt notarialny dotyczący nieruchomości, więc teraz nic już nie stoi na przeszkodzie, by przeznaczyć ją na potrzeby mieszkańców. Pierwotnie w sąsiedztwie ul. Magnolii i komendy policji miał stanąć Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej, ale uznano, że korzystniejsze będzie powstanie Centrum Opiekuńczo – Mieszkaniowego, dlatego wojewoda prowadzi teraz postępowanie dotyczące zmiany celu publicznego dla wspomnianej nieruchomości.

Jeszcze w tym roku miasto złoży wniosek i  liczy na uzyskanie dofinansowania na budowę ośrodka, który wpisuje się w lokalny system wspierania osób niepełnosprawnych w Przasnyszu.

Centrum to forma wsparcia osób niepełnosprawnych, poprzez stworzenie dodatkowej usługi w postaci zapewnienia możliwości zamieszkiwania w formie pobytu dziennego lub całodobowego. Będą tam realizowane potrzeby zdrowotne i pielęgnacyjne. Chodzi także o zapobieganie wtórnym powikłaniom, stymulowanie i rozwijanie sprawności ruchowej, kompetencji poznawczych oraz społecznych osób niepełnosprawnych. Podopieczni będą mieli zapewnioną możliwość niezależnego, samodzielnego i godnego funkcjonowania na miarę swoich potrzeb.

 – Miasto Przasnysz planuje utworzenie Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego na działce nabytej od KPP Przasnysz, którą zgodnie z decyzją Starosty Przasnyskiego należy przeznaczyć na cele społeczne. Zgodnie z wytycznymi w Centrum nie może być więcej niż 20 miejsc całodobowej opieki. Oprócz miejsc całodobowych planowane jest stworzenie warunków dla kilkunastoosobowej grupy na pobyt dzienny. Zadanie w całości finansowane jest z budżetu państwa, zarówno w zakresie projektu architektonicznego, budowy jak i wyposażenia. Budżet państwa zapewnia również środki na funkcjonowanie placówki przez okres 5 lat. Obecnie trwają prace nad opracowaniem wniosku i koncepcji architektoniczno-budowlanej — poinformowała dyrektor MOPS Przasnysz Joanna Cieślik.

 

M. Jabłońska


 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stasiek
Stasiek
11 miesięcy temu

Na pewno to podniesie atrakcyjność nieruchomości w tamtej okolicy XD

Mati
Mati
11 miesięcy temu

Jeżeli to nastąpi, to panujący burmistrz straci głos mój i całej mojej rodziny

Maćko z sosnowej
Maćko z sosnowej
11 miesięcy temu

Może zrobią drogę na Magnolii. Już widzę jak niepełnosprawni śmigają na kulach i wózkach po tych werdepach.