Co po gimnazjum?

Tytułowy dylemat ma właśnie przed sobą kilkudziesięciu uczniów z terenu gminy, którzy uczą się w gimnazjum w Krzynowłodze Małej. Aby ułatwić start w doroślejsze życie, dyrekcja i nauczyciele z Zespołu Szkół przygotowali dla młodzieży szereg spotkań mających ułatwić ten trudny wybór.

 Przez cały kwiecień do szkoły w Krzynowłodze przybywali zaproszeni goście, którzy mieli pomóc naszym gimnazjalistom w podjęciu decyzji o dalszej drodze edukacyjnej. Gimnazjalne progi przekraczali zarówno przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych, jak i ośrodków przygotowujących młodzież do pracy zawodowej.

 

9 kwietnia w szkole odbyły się zajęcia warsztatowe prowadzone przez doradców zawodowych Annę Perkowską i Ilonę Trzcińską z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Ciechanowie. Dzięki temu spotkaniu młodzież nauczyła się m.in. odkrywać swoje mocne i słabe strony, co ma przełożyć się na trafniejszy wybór przyszłej szkoły. Ułatwić to miała także specjalna ankieta przygotowana dla uczniów przez pracowników Centrum.

 

 

 

Ponadto w tym okresie do Zespołu Szkół przyjeżdżali przedstawiciele wielu szkół ponadgimnazjalnych, i to nie tylko z naszego powiatu. Przyszli absolwenci gimnazjum mogli zapoznać się z ofertą kierunków kształcenia m.in. Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu, Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach czy Zespołu Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie. Uczniowie pojawili się także na dniach otwartych poszczególnych szkół – mogli zwiedzać klasopracownie, porozmawiać ze starszymi kolegami i dokładniej zapoznać się z kierunkami kształcenia w danej szkole.

 

 

 

Oferta edukacyjna każdej ze szkół jest na tyle bogata, że gimnazjaliści z naszej gminy z pewnością będą mogli wybrać dla siebie odpowiedni kierunek kształcenia.

 

 


Gmina Krzynowłoga Mała


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments