Co dalej z Zakładem Opiekuńczo-Senioralnym przy przasnyskim szpitalu?

W kwietniu zakończyły się prace remontowo – budowlane związane z adaptacją pomieszczeń, mieszczących się w wolnostojącym budynku na terenie szpitalnego kompleksu w Przasnyszu, mające na celu przekształcenie obiektu w Oddział Opieki Senioralnej (Zakład Opiekuńczo – Leczniczy). Co z drugim etapem inwestycji?

 

Całkowity koszt I etapu prac wyniósł ponad 5 mln złotych brutto. Pieniądze te Powiat Przasnyski  otrzymał od Wojewody Mazowieckiego z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19. Środki, jakie dołożył SPZZOZ w Przasnyszu to 41,770 złotych.

W pierwszym etapie prac remontowo – budowlanych, których odbiór nastąpił 21 kwietnia wykonano: rozbiórkę stolarki okiennej i drzwiowej (wraz z utylizacją), instalację elektryczną i teletechniczną (bez tzw. białego montażu), instalację sanitarną i centralnego ogrzewania, wentylację mechaniczną i odgromową, główny ciąg gazów medycznych, posadzki wraz z izolacją, ściany z płyt kartonowo-gipsowych, wymianę pokrycia dachowego, elewację budynku (wraz z ociepleniem), opaskę wokół budynku, płyty fundamentowe wraz z ogrodzeniem (do zbiornika na tlen medyczny).

 

By jednak oddział mógł zostać ukończony niezbędne są prace, które obecnie wycenia się na kwotę około 8 mln zł.

W II etapie przewidziano wykonanie: prac wykończeniowych w środku budynku (polegających m.in. na pomalowaniu ścian, wykonanie sufitów podwieszanych, podłóg, łazienek oraz tzw. białego montażu), montaż stolarki drzwiowej wewnętrznej, wyposażenie obiektu w sprzęt medyczny i meble, rozbudowy instalacji gazów medycznych na poszczególne sale, zagospodarowanie terenu wokół budynku.

W czasie środowej sesji rady powiatu przasnyskiego starosta Krzysztof Bieńkowski zapowiedział, że o dofinansowanie do inwestycji samorząd będzie się starał z najnowszego Programu Inwestycji Strategicznych (samorządy na składanie wniosków mają czas do 16 sierpnia).  W najnowszej edycji programu każda gmina, powiat i województwo będą mogły złożyć po trzy wnioski.

 

– Palącym wnioskiem jest budowa oddziału przyszpitalnego. Etap budowy stanu surowego został zakończony i warto byłoby dopiąć temat. Brakuje 8 mln zł, więc z pewnością taki wniosek w tym programie się pojawi – stwierdził Krzysztof Bieńkowski.

Przyszpitalny oddział ma zapewnić opiekę osobom starszym oraz pakiet usług rehabilitacyjnych i leczniczych. Plan przewiduje udostępnienie 16 sal chorych, które pomieszczą 51 łóżek dla pacjentów.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 miesięcy temu

To tak mniej więcej jakbym zaczął budowę domu mając finansowanie na stan surowy zamknięty. Z nastawieniem że jakoś to będzie.
Bardzo odpowiedzialnie. Widać gospodarską rękę.

Jurek
Jurek
4 miesięcy temu

Myślę , że tym Zakładem Opiekuńczo-Senioralnym przy przasnyskim szpitalu powiat zakończy działalność domu pomoc na Świerczewie

Monia
Monia
4 miesięcy temu
Reply to  Jurek

Zakończy działalność Caritasu?
Nieee. Prędzej nie dokończą budowy.