Cleo i Alina, wolontariuszki z Francji i z Finlandii goszczą w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Od końca września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu goszczą wolontariuszki z zagranicy. Cleo oraz Alina przyjechały do Przasnysza w ramach programu Europejski Korpus Solidarności.

 

„Przez kolejne miesiące będą one pracować w naszej instytucji oraz poza nią. Dzięki ich obecności czytelnicy będą mogli szlifować język angielski podczas Kawiarenek językowych. Ponadto istnieje również możliwość nauki języka francuskiego oraz fińskiego w bibliotece po uprzednim umówieniu się” – informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu.

Cleo Ghyati ma 19 lat i mieszka w Montpellier we Francji. „Zdecydowałam się przyjechać do Przasnysza do biblioteki, ponieważ zawsze kochałam książki i wszystko, co jest związane z kulturą. Zawsze lubiłam czytać, chodzić do muzeów, tworzyć różne rzeczy i uczyć się wszystkiego na różne tematy. Bycie tutaj jest niezwykle satysfakcjonujące, czuję się przydatna. Lubię też odkrywać Polskę i jej kulturę” – twierdzi.

Alina Koponen, 19-latka przyjechała do Przasnysza z Tampere w Finlandii. „Podczas mojego pobytu w Polsce chciałabym dowiedzieć się więcej o polskiej kulturze i języku. W wolnym czasie lubię czytać, grać w tenisa i relaksować się. Do zobaczenia w bibliotece” – przekazuje.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
p-sz
p-sz
1 miesiąc temu

Witamy w Przasnyszu