Cisza w sprawie szpitala w Przasnyszu. Sprawą interesuje się poseł.

Po tym, jak starosta Krzysztof Bieńkowski ogłosił decyzję wojewody o utworzeniu w szpitalu w Przasnyszu 110 łóżek dla pacjentów z Covid-19, na mieszkańców powiatu padł strach. Mimo zapowiedzi, że więcej informacji udzieli dyrekcja szpitala, w sprawie panuje podsycająca niepokój cisza. O informacje do Wojewody Mazowieckiego zwrócił się poseł na Sejm Marcin Kierwiński.

Bezpośrednio po doniesieniach starosty przasnyskiego media próbowały dowiedzieć się szczegółów i każdego dnia nie ustają w tych wysiłkach. Mieszkańcy za naszym pośrednictwem domagają się wiedzy na temat możliwości udzielania świadczeń medycznych, dostępności poszczególnych oddziałów z SOR na czele, działania Izby Przyjęć lub poradni specjalistycznych oraz losu obecnych pacjentów placówki. Trudno się temu dziwić, bowiem sytuacja dotyczy jedynego szpitala w naszym powiecie, a ogólnopolskie media donoszą o kolejnych zgonach ludzi, którzy nie doczekali się pomocy.

 

Mimo licznych apeli mediów, dyrektor szpitala Grzegorz Magnuszewski nie jest w stanie udzielić żadnych informacji, ponieważ nadal trwają ustalenia i telekonferencje z NFZ, Ministerstwem Zdrowia, Wojewodą Mazowieckim i spotkania z personelem. Dowiedzieliśmy się jedynie, że informacja starosty, podchwycona przez media, wywołała telefoniczny szturm pacjentów z koronawirusem, ich rodzin, a także Zespołów Ratownictwa Medycznego, którzy, mając na pokładach chorych na COVID-19, odbijają się od bram innych placówek.

 

W powiecie narasta strach, a pytania czekają na odpowiedzi

Dyrektor wydał jedynie pilny apel o pomoc do lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i opiekunów medycznych, co dodatkowo podgrzało niepokój. Wyjaśniło się jedynie tyle, że nasz szpital musi zabezpieczyć ponad 100 covidowskich łóżek od 6 listopada 2020 r. Inne kluczowe pytania, powtarzane przez dziesiątki tysięcy mieszkańców powiatu, pozostały bez odpowiedzi.

Tę trudną sytuację dostrzegł poseł na Sejm Marcin Kierwiński z Koalicji Obywatelskiej, który zwrócił się do Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła z pismem, w którym zauważa, że decyzja wojewody sprowadza się do przekształcenia przasnyskiego szpitala w placówkę dla chorych na Covid-19.

Poseł zgłasza szereg wątpliwości dotyczących m.in. konsultacji decyzji wojewody z dyrekcją szpitala, ewakuacji dotychczasowych pacjentów oraz zadaje kluczowe pytanie: „Gdzie będą się leczyć mieszkańcy powiatu przasnyskiego, którzy w przyszłości będą wymagać hospitalizacji z przyczyn innych niż Covid-19”?

Parlamentarzysta apeluje także o podjęcie wszelkich kroków, aby zapewnić pacjentom Powiatowego Szpitala im. dr. Wojciecha Oczko w Przasnyszu, którzy wymagają hospitalizacji z innych przyczyn niż Covid-19, możliwości kontynuowania leczenia w możliwie najlepszych warunkach.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Hej Szumowski, gdzie są respiratory?

Last edited 1 rok temu by Marek (prawdziwy)
Andrzej
Andrzej
1 rok temu

Stul dziób przygłupie

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Pffff, nie ma to jak merytoryczna odpowiedź pisiora. Błysnąłeś, nie ma co.
Ale wy lubicie być posuwani w pewną część ciała…

Czesław
Czesław
1 rok temu

respiratory są tam gdzie łóżka i maseczki z Chin. zaraz obok sprzetu niekupionego za pieniażki z Wośp przez Jurasa, niedaleko od szczepionek na wszystko…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Czesław

Hehehe, 5 lat temu mówiliście „wystarczyło nie kraść”. Dzis wasze hasło to „oni też kradli”.

Realista
Realista
1 rok temu

A ty to znasz z doświadczenia ?! Wiesz gdzie cię posuwają ! Jak tam pigułki ?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Realista

Realista? Chyba onanista 😁.

Kmoch
Kmoch
1 rok temu

Reklamę ładną robicie

wanda
wanda
1 rok temu

Może kryte lodowisko, którym ostatnio chwalił się Pan Starosta przekształcić na szpital tymczasowy z 110 łóżkami? Skoro Narodowy można to dlaczego u nas nie zrobić podobnie ? Gdzie my pacjenci z innymi chorobami mamy się leczyć ?

Mati
Mati
1 rok temu
Reply to  wanda

W sumie nie głupi pomysł

Last edited 1 rok temu by Mati
Adpi
Adpi
1 rok temu

A może w chorzelach na basenie

BS1920
BS1920
1 rok temu

Jeśli to nie fake, to cały powiat zostaje bez opieki szpitalnej.
Do szpitala Covidowego będą zwożeni pacjenci ze szpitali z całego Mazowsza, a chorzy z naszego powiatu będą gdzieś upychani po innych szpitalach, jak się znajdzie miejsce.
Czekamy na seflie starosty ze szpitala zapewniającego, że nadal będą funkcjonowały wszystkie dotychczasowe oddziały, bo w przeciwnym wypadku to likwidacja szpitala i odejście obecnego personelu.

Czesław
Czesław
1 rok temu
Reply to  BS1920

to jakaś fikcja. skąd obsada tych pseudo szpitali (z Afryki?), jakie w nich będa warunki sanitarne (no jakie). pis zniszczy Ten Kraj.