Ciekawa lekcja ratownictwa medycznego w przasnyskim SOSW

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Przasnyszu w ramach Szkolnego Tygodnia Bezpieczeństwa zaprosił swoich podopiecznych do wzięcia udziału w pokazie ratownictwa medycznego.

 

W środę, 20 września w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Przasnyszu odbył się pokaz ratownictwa medycznego. Społeczność szkolna miała okazję dowiedzieć się,  jak należy postępować w czasie wypadku i jak udzielać pomocy innym osobom.

– Podczas tego wyjątkowego spotkania, ratownicy zaprezentowali na modelu człowieka, jak należy postępować w różnych sytuacjach kryzysowych. Uczniowie zobaczyli, jak udzielać pierwszej pomocy, zabezpieczać miejsce wypadku oraz działać w sytuacji wymagającej wsparcia medycznego – relacjonuje Powiat Przasnyski.

Dzięki uczestnictwu w pokazie podopieczni ośrodka zdobyli wiele cennych umiejętności, które posłużą im w życiu codziennym, a może pomogą uratować komuś życie.

– Praktyczne demonstracje na modelu człowieka były zarówno pouczające, jak i angażujące, co pozwoliło młodzieży lepiej zrozumieć ważność umiejętności ratowniczych. Uczestnicy zdobyli cenne umiejętności, które mogą być nie tylko użyteczne w życiu codziennym, ale przede wszystkim w sytuacjach awaryjnych i kryzysowych – dodaje powiat.

Spotkanie było możliwe dzięki ratownikom PZM, którzy placówkę odwiedzili na zaproszenie AMK Rzemieślnik.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arek
Arek
2 miesięcy temu

„Hurra!!! 6,5 mln zł rządowych🇵🇱 środków zdobyte na doposażenie SOR w Szpitalu w Przasnyszu!!!” napisał Starosta Bieńkowski, na swoim profilu.
Brawo to duże wsparcie finansowe dla szpitala.

Okręgi wyborcze z których startuje Bieńkowski do senatu, też dostały finansowe dotacje dla SOR – sprawdźmy kwoty wsparcia.
 9.360.333,00 zł. Płońsk
14 391 219 zł – Mława
 14 662 880 zł. Ciechanów.
Znaczy to tyle że szpital w Przasnyszu otrzymał o 3 mln zł, mniej od szpitala w Płońsku, i dwa razy mniej od szpitali w Mławie i Ciechanowie.