Ciechanowskie starostwo wybuduje park w jednej ze swoich gmin [FOTO]

Starostwo powiatowe w Ciechanowie zapowiada, że jeszcze w tym roku mają ruszyć prace związane z budową nowego Parku Rekreacyjno-Poznawczego. W Przasnyszu również miał powstać nowy park. Włodarze podpisali nawet list intencyjny, ale skończyło się niczym, ponieważ przasnyskie starostwo życzyło sobie, aby miasto zainwestowało kilka milionów złotych na powiatowym gruncie. W Ciechanowie będzie inaczej.

 

Obiekt powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie na terenie gminy Sońsk. Wczoraj poznaliśmy wizualizację nowej atrakcji.

– To będzie wyjątkowe miejsce, łączące walory przyrodnicze z nowymi funkcjami – edukacyjną, sportową czy naukową. Nie zabraknie ciekawostek dla naszych najmłodszych mieszkańców, jak chociażby wodny – edukacyjny plac zabaw.  Jeszcze w tym roku rozpoczynamy prace budowlane – zapewnia starosta ciechanowski Joanna Potocka-Rak.

Realizowana przez powiat naszych sąsiadów inwestycja powstanie na liczącej na liczącej niemal 5 ha działce.  W parku mają pojawić się m.in. tężnie solankowe, ścianki wspinaczkowe, boisko do gry w bule, mała gastronomia, miejsce na małego i dużego grilla oraz przestrzeń do organizacji imprez plenerowych.

Powiat ciechanowski pozyskał  na realizację inwestycji 4-milionowe wsparcie od Samorządu Województwa Mazowieckiego, obejmujące również budowę ścieżki rowerowej Ciechanów – Gołotczyzna. Ścieżka z Ciechanowa do Opinogóry o długości 6,5 km została otwarta staraniem powiatu ciechanowskiego w ubiegłym roku.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
3 lat temu

Brawo za rekreację dla ludności, odpoczynek tej zieleni za dużo nie ma

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu

A u nas brodaty cwaniaczek sprytnie rozegrał sprawę. Oby tylko porażka poszła na konto konkurencji.

Macie przasnyskiego nareszcie. A że nic z tego nie wynika? Trudno się mówi.