Ciechanów wprowadza elektryczne hulajnogi

Od 1 czerwca mieszkańcy Ciechanowa oraz przyjezdni będą mogli korzystać z elektrycznych hulajnóg. 40 pojazdów zostanie zlokalizowanych w dwudziestu jeden specjalnie wyznaczonych miejscach. Tylko tam możliwe będzie rozpoczęcie i zakończenie wynajmu e-hulajnogi. Zminimalizuje to problem porzucania pojazdów w dowolnym miejscu, występujący w innych miastach. Usługa jest płatna, a miasto nie ponosi kosztów bieżącego funkcjonowania systemu wypożyczeń.

 

Elektryczne hulajnogi dają możliwość czerpania radości z jazdy bez większego wysiłku. Ten coraz bardziej popularny w wielu miastach środek transportu wybiera nie tylko młodzież, ale także dorośli, którzy dbają o środowisko. Hulajnoga nie generuje spalin, jest poręczna i można się nią sprawnie przemieszczać.

 

Od 1 czerwca hulajnogi napędzane prądem pojawią się przy stacjach Ciechanowskiego Roweru Miejskiego, tj. ul. Powstańców Wielkopolskich, Armii Krajowej (przy ul. Św. Anny i ul. Rzeczkowskiej), ul. Mleczarskiej (stacja PKP), na Placu Kościuszki, obok Hali Targowej „Bloki”, na placu Jana Pawła II, przy ul. 17 Stycznia (MOSiR), ul. Gostkowskiej (cmentarz) i kąpielisku Krubin.

Pojazdy będzie można wypożyczyć również poza stacjami roweru miejskiego: na ul. Sienkiewicza (przy kolejce wąskotorowej, w pobliżu dawnego dworca PKS), na ul. Warszawskiej (okolice fontanny), przy Parku Nauki Torus, na placu Piłsudskiego, na ul. Armii Krajowej (od strony ul Batalionów Chłopskich), przy Rondzie Sybiraków, w okolicach nowego parku przy ul. Augustiańskiej, na skrzyżowaniu ul. Niechodzkiej z ul. Mazowiecką, na skrzyżowaniu ul. Wyrzykowskiego i ul. Kopernika. Nowe środki lokomocji będą też dostępne przy placach zabaw na ul. Wesołej i ul. Harcerskiej oraz obok skrzyżowania ul. Zielonej, ul. Bony z ul. Parkową.

Jeździć będzie można 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Aby wypożyczyć jedną z 40-tu hulajnóg wystarczy pobrać aplikację Hulaj na telefon (dla Android oraz iOS) i założyć konto. Po zasileniu Rachunku Użytkownika przy użyciu Płatności Mobilnej (PayU) lub dodaniu karty płatniczej, aplikacja umożliwia znalezienie na mapie najbliższej dostępnej hulajnogi. Konieczne jest połączenie urządzenia mobilnego z Internetem oraz włączenie funkcji GPS.

Po zeskanowaniu za pomocą telefonu kodu QR na hulajnodze następuje aktywacja pojazdu. Przed odblokowaniem pojazdu należy sprawdzić stan naładowania baterii. Warto też przetestować sprawność hamulca. Za pomocą jednego telefonu i jednego konta Hulaj można wynająć nawet 2 pojazdy.

 

Limit pracy baterii wyświetlany jest w Aplikacji Mobilnej. Po zakończeniu jazdy należy pozostawiać hulajnogę wyłącznie w jednym z wyznaczonych na terenie miasta punktów, przeznaczonym dla hulajnóg.

Hulajnogę wypożyczyć może każda osoba pełnoletnia. Osoby niepełnoletnie, które ukończyły 13 lat mogą korzystać z hulajnóg za zgodą opiekunów. Powinny ponadto posiadać kartę rowerową lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T.

System wdraża w mieście firma Hulaj, która odpowiada za jego funkcjonowanie i ponosi jego bieżące koszty. Szczegóły dotyczące zasad wypożyczeń, regulaminu, aktualnych promocji oraz cennika są dostępne na stronie internetowej operatora systemu: https://hulaj.eu.


 

Źródło UM Ciechanów
Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dekalb
Dekalb
1 rok temu

A ładuję się tą hulajnogę prądem z czego z wodoru – a utylizacja ogniw i ich produkcja (prawdopodobnie lit) proponuję poczytać o skali dewastacji środowiska przy wydobyciu litu.

Konował
Konował
1 rok temu
Reply to  Dekalb

Oj tam oj tam, podjechać chwilę do pracy i będzie ok. Ładowac można z OZE

Iwona2
Iwona2
1 rok temu

A u nas jak zwykle du.a aaaaa nieee przepraszam, kwietniki rowerowe będziemy mieli.