Ciechanów wkrótce z nowym parkiem [FOTO]

Na obszarze o powierzchni ponad 2 ha przy ulicy Augustiańskiej w Ciechanowie nasadzone zostanie ponad 12 tys. roślin, wytyczone będą nowe ciągi komunikacyjne dla pieszych i rowerzystów, a teren zostanie oświetlony. Prace nad stworzeniem nowego parku miejskiego mają ruszyć już wiosną.

W nowym parku stworzony zostanie wygodny dla spacerujących układ komunikacyjny: powstaną ciągi pieszo-rowerowe, które pozwolą na dobrą komunikację z sąsiedztwem. Pojawi się sieć ścieżek o powierzchni blisko 2 tys. m2 wewnątrz parku. Przewidziane są trzy wejścia od strony ul. Augustiańskiej.

Posadzone będzie ok. 700 drzew, w tym 459 w ramach akcji sadzenia drzew przez ojców nowonarodzonych dzieci. Ozdobą parku będzie 14 sztuk charakterystycznych drzew o wyjątkowym pokroju bądź ozdobnych liściach, które będą przyciągały wzrok oraz będą stanowiły ciekawą kolekcję dendrologiczną.

Cały teren zyska ponad 20 tys. m2 powierzchni trawiastej, na którym wyznaczone będą kępy z roślin kwitnących.

Obszar poddany zagospodarowaniu zostanie wzbogacony o nasadzenia: utworzone będą 4 koliste klomby, obsadzone drzewami alejowymi. Klomby i kępy o łącznej powierzchni 3 tys m2 będą wykonywane tak, jak było to praktykowane w parkach XIX-wiecznych. Każdy klomb będzie otaczała inna odmiana drzew liściastych – o różnym pokroju oraz kolorze liści. Na środku  każdego z klombów zostaną posadzone pojedyncze drzewa soliterowe o atrakcyjnym wizualnie pokroju (iglaste oraz liściaste), które będą jednocześnie stanowiły ważne punkty orientacyjne w terenie. Tło dla nich będą tworzyć gęste nasadzenia z drzew, sadzonych przez ojców wzdłuż granicy parku.

Wzdłuż wybranych fragmentów ciągów komunikacyjnych pojawią się elementy małej architektury. Teren zostanie wyposażony w 29  ławek oraz odpowiednią ilość koszy na śmieci. Pojawią się także nowoczesne stojaki rowerowe i pergole na pnącza.

Park będzie oświetlony – zamontowanych zostanie 9 latarni elektrycznych oraz 25 energooszczędnych latarni fotowoltaicznych wykorzystujących energię słoneczną.

Źródło K. Kosiński
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
p-sz
p-sz
4 lat temu

Super.Gratulacje dla sąsiadów.Może też z Przasnysza odwiedzimy bo u nas w mieście atrakcji dla rodzin jak na lekarstwo

przasnyszanin
przasnyszanin
4 lat temu
Reply to  p-sz

U nas dużo się gada, a za mało robi 🙂