Ciechanów odnowi kolejny obiekt. Powstanie Park Kultury „Młyn” [FOTO]

Ciechanów rozstrzygnął właśnie konkurs na koncepcję rewitalizacji i rozbudowy budynku po młynie przy ul. Nadrzecznej. W Parku Kultury „Młyn” znajdą się m.in.: wielofunkcyjna sala, restauracja, bar letni, pomieszczenia edukacyjne i artystyczne oraz miejsce na start-upy. Za budynkami powstanie zielona przestrzeń z alejką prowadzącą nad rzekę Łydynię, zwieńczona drewnianym pomostem i widokiem na Zamek Książąt Mazowieckich. Do połowy 2021 r. planowane jest opracowanie dokumentacji technicznej.

Po rewitalizacji i rozbudowie obiekt będzie składał się z 3 części: odnowionego budynku młyna, nowego wielofunkcyjnego obiektu oraz dwukondygnacyjnego przeszklonego łącznika. Na potrzeby urządzonej zieleni zagospodarowany zostanie także teren całej działki z ekspozycją na Zamek Książąt Mazowieckich.

W obiekcie znajdzie się m.in. duża wielofunkcyjna, dwukondygnacyjna sala z przeznaczeniem na przestrzeń artystyczną, służąca do realizacji konferencji, wydarzeń kulturalnych oraz eventów biznesowych. Możliwe będzie jej przearanżowanie lub częściowe wydzielenie przestrzeni, w zależności od potrzeb. Pojawi się także strefa historyczno – wystawowa. W Parku Kultury „Młyn” znajdą się też: pomieszczenie dla startupów, pomieszczenia biurowe, socjalne, kompleks szatni z łazienkami, charakteryzatornia, a także bar letni z wyjściem na taras. W obiekcie zlokalizowana będzie też dwupoziomowa restauracja.

Na dachu wielofunkcyjnej sali znajdzie się obszerny taras, będący bardzo dobrym punktem widokowym na zamek. Przestrzenie obiektów na każdej kondygnacji będą w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych, w tym stara część młyna, gdzie wprowadzona zostanie winda.

Dokumentacja techniczna projektu zostanie sfinalizowana do połowy 2021 roku. Miasto będzie zabiegało o pozyskanie środków zewnętrznych na realizację inwestycji.

Źródło UM Ciechanów
Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
2 lat temu

Pięknie i nowocześnie, może i my przasnyszanie dożyjemy remontu MDK… Choc większość juz straciła nadzieję, władze się zmieniają, a MDK wciąż w ruinie…. Smutne

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu

Na wizualizacjach wygląda to wszystko bardzo efektownie. Zobaczymy, jaki będzie efekt końcowy.
Tak czy inaczej, w Ciechanowie coś się dzieje….