Ciechanów najlepszy w zarządzaniu finansami!

Jak informuje Urząd Miasta Ciechanów w rankingu Dziennika Gazety Prawnej „Skarbnik Samorządu” Ciechanów zajął pierwsze miejsce w kategorii gmin miejskich powyżej 20 tys. mieszkańców. Ogłoszenie wyników odbyło się podczas Kongresu Perły Samorządu w Gdyni. Nagrodę odebrała skarbnik miasta Ewa Szeluga.

Wyboru najlepszych skarbników dokonano w ośmiu kategoriach gmin oraz trzech kategoriach powiatów (kategorie na podstawie wielkości jednostki). Tego typu ranking redakcja Dziennika Gazety Prawnej przygotowała pierwszy raz, postanawiając uhonorować osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie budżetu i finansów w poszczególnych samorządach. Zwrócono w ten sposób uwagę na rolę skarbnika, w tym na umiejętności stosowania przepisów prawa, jak również zarządzanie zespołem finansowo-księgowym. DGP przy tworzeniu rankingu brał pod uwagę przede wszystkim liczby. Przeanalizowane zostały dane dotyczące działów bezpośrednio podlegających skarbnikom.

Ciechanów był najlepszy i zajął pierwsze miejsce wśród gmin miejskich powyżej 20 tys. mieszkańców, które uwzględnione zostały w rankingu.

– Cieszę się, że zostałam doceniona jako skarbnik. Jednak przede wszystkim jest to wyróżnienie dla miasta. Tworzymy solidny zespół, który jest sprawnie zarządzany przez prezydenta i dzięki zaangażowaniu wielu osób mamy świetne wyniki. To też motywacja do dalszych działań, bo przed Urzędem kolejne wyzwania. Przy tak ważnym wyróżnieniu chciałam podziękować naszym współpracownikom za codzienną, rzetelną pracę – powiedziała skarbnik miasta Ewa Szeluga.


Źródło UM Ciechanów
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments