Ciechanów inwestuje w nowe pojazdy do zbiórki odpadów.

W Ciechanowie pojawiły się trzy nowe wielofunkcyjne pojazdy służące do odbioru odpadów zebranych selektywnie oraz tych zmieszanych. Samochody są wyposażone w przyjazne dla środowiska silniki. Powiększenie taboru pozwoli na rozwój spółki oraz współpracę z kolejnymi gminami.

 

Dwa nowe pojazdy służą do wywozu odpadów zmieszanych. Trzeci jest przeznaczony do odbioru odpadów posegregowanych na frakcje, zebranych przez mieszkańców selektywnie. Nowy sprzęt jest już w eksploatacji.

Pojazd na odpady typu Bio jest dodatkowo wyposażony w zbiornik do odcieku, który skutecznie odseparowuje frakcję stałą od ciekłej, co w znacznej mierze ułatwia efektywne kompostowanie odpadów. Odebrane od mieszkańców selektywnie posegregowane odpady Bio są wykorzystywane między innymi do nawożenia terenów zielonych w Ciechanowie.

Miasto zakupiło też pojazd na odpady zebrane selektywne. Jest wyposażony w funkcję mycia koszy na odpady, która poza utrzymaniem ich czystości umożliwia też dezynfekcję. Dzięki temu po odebraniu odpadów przez pracowników PUK zgodnie z harmonogramem mieszkańcy mogą korzystać z czystych i higienicznych pojemników.

Pojazdy są wielofunkcyjne i w razie konieczności każdy z nich może być wykorzystywany do zbierania wszystkich frakcji odpadów. Wszystkie zabudowy są spawane tzw. metodą ,,wodoszczelną” i wyposażone je w podwójne uszczelnienie. Taka konstrukcja zabezpiecza przed zanieczyszczeniem jezdni i chodników, co jest szczególnie istotne przy odbiorze frakcji BIO.

Samochody wyposażone są w system Xtrack, który monitoruje ilość zabranych pojemników z danych posesji, pozycję pojazdu w danym momencie, jego prędkość oraz parametry techniczne.

Auta marki SCANIA są wyposażone w nowoczesne i przyjazne dla środowiska silniki z normą emisji spalin EURO 6 oraz automatyczne skrzynie biegów, co przekłada się na oszczędności paliwa oraz optymalizację pracy kierowcy. Zaawansowana technologia pozwala na diagnostykę oraz kontrolę systemów zabudowy oraz samego pojazdu poprzez dotykowy terminal umieszczony bezpośrednio w kabinie kierowcy. Ponadto wszystkie wyposażono w kamery oraz akustyczną komunikację pomiędzy kierowcą a ładowaczem, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo pracy.

Przypomnijmy, stawka za odbiór odpadów w Ciechanowie pozostaje na dotychczasowym poziomie 13 zł od osoby i jest jedną z najniższych w kraju.


 

Źródło UM Ciechanów
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Turysta
Turysta
3 lat temu

MZGKIM też powinnien nabyć takie śmieciarki. Tylko od WUKO Polskiego producenta żeby wspierać nasze firmy rodzime. Star asenizacyjny też kwalifikuje się do wymiany

Ddd
Ddd
3 lat temu
Reply to  Turysta

MZGKIM najwyraźniej nie jest zainteresowane takimi inwestycjami na grube setki tysięcy tak samo zresztą jak wywozem odpadów z terenu gminy Przasnysz gdzie odpady od stycznia zabiera makowski Błysk. Nie wiem jak teraz jest w gminie Jednorożec czy zabiera MZGKIM czy też zrezygnował. Najwyraźniej w błysku się opłaca a u nas nie😡 a później brak środków na inwestycje

Ait
Ait
3 lat temu

Jak robi sracz dla psów, to może i śmieciarki kupi, choć nie wiem czy to nie przerośnie naszego możnowladcy

Last edited 3 lat temu by Ait
kasia
kasia
3 lat temu

Dziwna firma ten nasz MZGKiM – do tej pory jako monopolista odbierali śmieci jakby z łaski a teraz żadnej marketingowej walki o klienta jakby ten temat był dla nich balastem. Z innych firm spoza Przasnysza przedstawiciele jeździli z ofertami a nasi nic. Dotyczy to oczywiście podmiotów korporacyjnych

Jola
Jola
3 lat temu

Ceny za odpady bez bio są tak w naszym powiecie zróżnicowane że ciężko pojąć od czego to zależy np Krasne Krzynowłoga tyle płacą za śmieci Jednorożec I pozostałe gminy znacznie miej Albo taki Ciechanów 13 zł

Jano
Jano
3 lat temu

Burmistrz Przasnysza lubi się wzorować na Prezydencie Ciechanowa a doprowadził opłaty za odpady do kwoty dwukrotnie wyższej niż jego ulubieniec. MZGKiM w Przasnyszu trudno zrozumieć, mówi się, że jest zmowa i nie wchodzą sobie w drogę w przetargach na danych terenach, stąd takie opłaty.