Ciechanów doczeka się kolejnej obwodnicy. Co na to Przasnysz?

Dziś, 6 marca 2018r. Urząd Miasta Ciechanów poinformował o ogłoszeniu przetargu na budowę obwodnicy miasta. Ma ona połączyć dwie drogi krajowe i będzie przebiegała od ronda Solidarności do centrum handlowego we Władysławowie.

Głównym celem inwestycji jest wyprowadzenie poza centrum miasta ruchu samochodów ciężarowych. Wzdłuż jezdni powstaną chodniki i ścieżki rowerowe. Budowa ruszy jeszcze w tym roku.

– Droga ta na pewno odciąży ruch w ścisłym centrum miasta, ale również wpisze się w rozbudowywaną sieć ścieżek rowerowych w Ciechanowie i okolicach. Rowerem będzie można dotrzeć bezpiecznie i wygodnie na Krubin, gdzie wiedzie ścieżka wybudowana przy ul. Sońskiej w ramach wspólnej inwestycji z powiatem. Jest to inwestycja potrzebna i co niezwykle istotne, jako miasto pokrywamy zaledwie 10% jej kosztów, bo resztę pieniędzy pozyskaliśmy – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

W sumie, licząc dofinansowanie unijne oraz dofinansowane pozyskane również z budżetu państwa na projekt rewitalizacyjny, miasto pozyskało w sumie 37 466 124,19 zł.

Co na to Przasnysz?

Pierwsze próby stworzenia obwodnicy Przasnysza sięgają 2013 roku. W 2015 r. temat powrócił dzięki ŚP. radnemu powiatowemu Piotrowi Marchlińskiemu. W ramach obwodnicy planowane były ronda oraz kilka dróg dojazdowych do miasta. Wykonana byłaby również ulica Żwirki i Wigury w Przasnyszu wraz ze ścieżką rowerową. Jednak władze miasta Przasnysz nie wyraziły zgody na budowę i współpracę z powiatem sugerując, że to zadanie GDDKiA. Temat ucichł.

Chorzele będą miały swoją obwodnicę.

We wrześniu ubiegłego roku informowaliśmy o pozyskanych funduszach na budowę obwodnicy Chorzel.

SĄ UNIJNE PIENIĄDZE NA OBWODNICĘ CHORZEL. WŁADZE PRZASNYSZA OBWODNICY NIE CHCIAŁY.

Podpisano umowę unijną opiewającą na kwotę ponad 40 mln zł. Za kwotę tą władze powiatu przasnyskiego zobowiązały się wybudować obwodnicę Chorzel. Nikt nie protestował, a mieszkańcy się cieszą.

Czy Przasnysz potrzebuje obwodnicy?

Patrząc na setki ciężki aut przemierzających Przasnysz każdego dnia, nie mówiąc o tysiącach samochodów osobowych wydaje nam się, że jak najbardziej, obwodnica w naszym mieście jest potrzebna. Pomijamy fakt porannych korków na skrzyżowaniach z głównymi drogami. Kiedy i czy jej się do czekamy? Tego niestety nie wiemy.

 

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments