Ciągnik rolniczy zderzył się z audi. Obaj kierowcy złamali przepisy i stracili prawo jazdy

Dość nietypowe zdarzenie miało miejsce 26 lipca w powiecie ostrołęckim. Ciągnik rolniczy zderzył się z audi. Kierujący ciągnikiem był pod wpływem alkoholu, a skręcając nie upewnił się, czy może bezpiecznie wykonać manewr. W tym czasie był już wyprzedzany (na oznakowanym skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych) przez kierującego audi.

 

Dyżurny został powiadomiony o wypadku drogowym z udziałem ciągnika rolniczego i osobowego audi. Na miejsce skierowano ostrołęckich policjantów.

– Według wstępnych ustaleń kierujący ciągnikiem rolniczym z przyczepą znajdując się na skrzyżowaniu nie upewnił się, czy może wykonać manewr skrętu w lewo. W tym czasie był już wyprzedzany przez 19-letniego kierowcę audi, który podjął manewr wyprzedzania na oznakowanym skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Przyczepa ciągnika rolniczego nie posiadała żadnego oświetlenia, ani elementów odblaskowych – informuje kom. Tomasz Żerański.

Ciągnikiem rolniczym podróżowało dwóch mieszkańców powiatu ostrołęckiego w wieku 16 i 54 lat – jak wykazało badanie alkomatem obydwaj znajdowali się pod wpływem alkoholu. – Kierujący audi był trzeźwy,  przewoził trzy pasażerki w wieku 13, 17 i 19 lat. W wyniku zdarzenia 19 i 13 – latka zostały zabrane do szpitala – dodaje.

 

– Po zdarzeniu kierujący audi wskazywał, że ciągnikiem kierował starszy z mężczyzn, jednak ten powiedział, że kierował nim 16 – latek – relacjonuje rzecznik.

Na miejsce przybył technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady, aby ustalić kto w momencie zderzenia był kierowcą traktora.

– W związku z uzasadnionym podejrzeniem kierowania pod wpływem alkoholu 54 – latkowi zatrzymano prawo  jazdy.  Kierujący audi za wyprzedzanie na oznakowanym przejściu dla pieszych oraz skrzyżowaniu również stracił prawo jazdy – informuje kom. Żerański.

Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
9 miesięcy temu

Więcej patroli potrzeba na przasnyskich drogach

Jagoda
Jagoda
9 miesięcy temu
Reply to  Arkadiusz

Nie mają czasu. Muszą pilnować wodza z Żoliborza

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
9 miesięcy temu

Polskie drogi…