
Koniec 2021 roku, był pełen atrakcyjnych konkursów i imprez organizowanych, bądź współorganizowanych, przez Ośrodek Upowszechniania Kultury w Chorzelach.
Pod koniec listopada seniorzy z Klubu Seniora bawili się na imprezie Andrzejkowej, odbył się również VIII Miejsko – Gminny Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Legionowej. W konkursie wzięło udział aż 74 uczestników, a laureaci otrzymali dyplomy i nagrody.
W grudniu, w świetlicy OUK, odbyło się spotkanie mikołajkowe osób z niepełnosprawnościami z terenu gminy. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele grupy WolonWariaci oraz KGW Przysowy, którzy przywieźli świąteczne prezenty.
W OUK świętowali również Seniorzy, którzy z pomocą pracowników zorganizowali Wieczór Wigilijny, podczas którego podzielili się opłatkiem i wspólnie kolędowali, a dwa dni później świętowało także Koło PZP nr 68 w Chorzelach. Okres Bożonarodzeniowy jak zawsze uświetniła również Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Chorzelach, która przygotowała koncert pt. „Hej Kolęda”.
Ośrodek Upowszechniania Kultury zorganizował i rozstrzygnął również liczne konkursy m.in.: konkurs na „Najpiękniejszy stroik Bożonarodzeniowy”, konkurs na prezentację multimedialną o tematyce profilaktycznej 2021, Gminny Konkurs na wiersz z zakresu profilaktyki uzależnień i zachowań ryzykownych pod hasłem „Żyj zdrowo bez nałogów”, pod takim samym tytułem odbył się również konkurs plastyczny.
Ponadto w OUK odbywają się cotygodniowe zajęcia plastyczne, muzyczne, komputerowe itp. dla dzieci i młodzieży.
ren