Chorzelska młodzież na Wielkiej Lekcji Geografii w Łodzi

Sześcioro uczniów z Zespołu Szkół Powiatowych w Chorzelach wzięło udział w zajęciach o tematyce geograficznej na Uniwersytecie Łódzkim.

 

W marcu na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się XIV Wielka Lekcja Geografii im. Zbyszka Łuczaka. Udział w niej wzięło sześcioro uczniów z Zespołu Szkół Powiatowych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach, pod opieką nauczyciela geografii Rafała Burczyńskiego. Tematem przewodnim tegorocznych zajęć były żywioły i uroki gór.

Spotkanie na łódzkiej uczelni ma na celu przede wszystkim popularyzowanie osiągnięć współczesnej nauki. Tegoroczna lekcja została poświęcona pamięci jej twórcy, Zbigniewowi Łuczakowi, który został uznany za wybitnego łodzianina. Był twórcą i dyrektorem Explorers Festival w latach 1999–2017.

 

– Celem tegorocznej Wielkiej Lekcji Geografii jest przedstawienie przyrody nieożywionej i ożywionej gór, jako obszarów gdzie koncentrują się największe siły przyrody na kontynentach, nazwane tu „żywiołami”. Badacze i eksploratorzy trudno dostępnych gór nie patrzą na nie jedynie „szkiełkiem i okiem”, lecz także ulegają ich pięknu, a często przeżywają niecodzienne przygody. Z tych powodów wykłady uniwersyteckie Wielkiej Lekcji, pełne teorii, terminologii i faktów, przedzielone zostaną prezentacjami, ukazującymi niepowtarzalne i ulotne piękno gór oraz niecodzienne przeżycia prelegentów. Narracje przeprowadzą wybitni naukowcy, głównie z łódzkich jednostek naukowych oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – informuje Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wieśniak
Wieśniak
2 lat temu

Spoko nauczyciel . Pozdro