Chorzelska „Jedynka” powitała nowych uczniów z Ukrainy. Był także kiermasz charytatywny

 21 marca uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach cieszyli się nie tylko z powodu nadejścia wiosny. W tym dniu Samorząd Uczniowski zorganizował “Szkolny Charytatywny Kiermasz Słodkości”, podczas którego zbierano pieniądze na pomoc walczącej Ukrainie.

 

Uczniowie sprzedawali zrobione przez rodziców słodkości. Zadbali również o to, aby na każdym ze stołów znajdował się jakiś element pochodzący z Ukrainy, czy kojarzący się z wolną Ukrainą.

W tym dniu Anna Ossowska. p.o. dyrektor szkoły, uroczyście powitała w szkole nowych uczniów pochodzących z Ukrainy – Anastasiię, Taisę i Denisa. Uczniowie otrzymali rozmówki ukraińsko – polskie i przewodniki po powiecie przasnyskim.

– Gościem zaproszonym w tym dniu był ks. Łukasz Kopczyński absolwent naszej szkoły, obecnie sprawujący posługę kapłańską na Ukrainie. Podczas spotkania ze społecznością szkolną ks. Łukasz opowiadał w bardzo ciekawy sposób o Ukrainie. Odpowiadał też na pytania zadawane przez zebranych. Bardzo wzruszającym momentem w tym dniu były występy wokalne w wykonaniu naszych uczennic. Anastasiia Lupul zaśpiewała piękną ukraińską piosenkę  w swoim ojczystym języku, a Anna Cichorska wykonała piosenkę „Podaj rękę Ukrainie”, która dodała uroczystości podniosłego nastroju – informuje szkoła.

 

Organizatorzy kiermaszu dziękują całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Chorzelach za ogromne zaangażowanie w akcję pomocy ofiarom wojny na Ukrainie.

– Wiele już razy pokazaliśmy, że potrafimy pomagać i dzielić się tym, co posiadamy. Tragedia drugiego człowieka leży nam wszystkim głęboko na sercu. Za okazane serce wszystkim składamy wyrazy wdzięczności, z nadzieją na równie aktywny udział w kolejnych akcjach niesienia pomocy. Cały dochód  z kiermaszu przekażemy na potrzeby ludności cywilnej i wojska ukraińskiego – czytamy na stronie szkoły.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments