Chorzelska “Jedynka” otrzymała książki z IPN-u.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Chorzelach nawiązała współpracę z Instytutem Pamięci Narodowej. Pozyskali książki i nagrody dla uczniów.

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach, Zofia Wilkosz poinformowała, że ich placówka podjęła współpracę z Instytutem Pamięci Narodowej.

– W ramach nawiązanej współpracy szkoła pozyskała od IPN książki na nagrody dla uczniów, którzy pełnili zaszczytne funkcje w poczcie sztandarowym szkoły w roku szkolnym 2019/2020 oraz wzbogacą księgozbiór biblioteki szkolnej – przekazała dyrektorka.

Do szkoły, dzięki Izabeli Matuszewskiej, dyrektorowi Wydawnictwa IPN trafiły takie publikację, jak 3 albumy „Twórca Niepodległej. Józef Piłsudski 1867-1935”, 5 egzemplarzy „Ojców Niepodległości”, a także komplet 10 komiksów z serii „Wojenna Odyseja Antka Srebrnego 1939-1946” oraz 20 „Przewodników po historii Polski”.

– Przekazane publikacje przyczynią się do poszerzenia wiedzy przez uczniów o patronie szkoły Marszałku Józefie Piłsudskim. Wpłyną też pozytywnie na kształtowanie postaw patriotycznych uczniów naszej szkoły – dodała Wilkosz.

 

w.b.


 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Romek
Romek
1 rok temu

Uff, a już myślałem, że wcisneli im publikacje o tym jak, ostatnio modni “wyklęci mało święci”, łupaszka i bury, ku chwale RP litewskie dzieci mordowali.

Ola
Ola
1 rok temu

Szkoda dzieci!