Chorzelska „Dwójka” obchodziła święto patrona szkoły – św. Jana Pawła II

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach obchodziła święto patrona placówki. Pojawiły się także „papieskie” kremówki.

 

18 maja minęło 104 lata od narodzin św. Jana Pawła II – patrona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Chorzelach.

– Papież pielgrzym, orędownik dialogu, człowiek, który zmienił bieg historii.  Karol Wojtyła, późniejszy Papież Jan Paweł II, a dziś święty i nasz Patron przyszedł na świat dokładnie 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Jesteśmy wdzięczni za jego kapłaństwo, nauczanie i przesłanie jego życia. Rocznica jego urodzin jest też rocznicą nadania naszej szkole jego imienia – informuje szkoła.

W środę, 22 maja placówka zorganizowała szkolne święto, zaczynając od porannej mszy świętej w intencji społeczności szkolnej, która została odprawiona w kościele przez ks. Dziekana Stanisława Dziękiewicza.

 

– Pani dyrektor Hanna Wilga przypomniała wszystkim krótko historię nadania szkole imienia. Zwróciła uwagę, że patron naszej szkoły, który był nie tylko wielkim Polakiem, ale przede wszystkim wspaniałym człowiekiem zawsze stawiał na pierwszym miejscu: miłość, prawdę i poszanowanie godności każdego człowieka. Jego nauka jest dla nas cenną wskazówką jak powinniśmy postępować na co dzień – dodaje placówka.

Ważnym elementem wydarzenia był koncert muzyczny „Śpiewajmy dla Świętego Jana Pawła II”, a także grupowe spotkania klasowe z wychowawcami poświęcone Janowi Pawłowi II. Tego dnia ze zabrakło także „papieskich” kremówek.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments