Chorzele wyróżnione w konkursie „Miasto z Klimatem”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska podało listę najlepszych miast biorących udział w projekcie „Miasto z Klimatem”. Chorzele otrzymały wyróżnienie w kategorii miejska retencja.

 

W marcu 2020 roku przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska został zainicjowany projekt „Miasto z Klimatem”. W ramach tegorocznej edycji przeprowadzono analizę działań podejmowanych przez miasta, której celem było przede wszystkim zmierzenie efektów wdrażania polityki klimatyczno – środowiskowej.

Taka analiza została przeprowadzona w kategorii jakości powietrza, zieleni miejskiej, transportu zeroemisyjnego oraz transformacji energetycznej i retencji miejskiej.

 

Po weryfikacji przez ministerstwo przesłanych formularzy oraz analizie w kontekście transformacji klimatyczno – środowiskowej, wybrano 5 miast, którym nadano tytuł Miasta z Klimatem. Oprócz nich, 15 miast otrzymało wyróżnienia, po 3 w każdej kategorii. Wyróżnienie w kategorii retencja miejska otrzymały Chorzele.

– Miasta te zostaną zaproszone do współpracy w ramach specjalistycznego doradztwa strategicznego renomowanych instytucji takich jak Instytut Ochrony Środowiska, Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, Instytut Badawczy Leśnictwa i Narodowe Centrum Badań Jądrowych. W ten sposób Ministerstwo Klimatu i Środowiska chce wspierać proces planowania i wdrażania polityki klimatyczno-środowiskowej na poziomie lokalnym. Wynikiem współpracy miast z ekspertami będą mapy drogowe transformacji klimatycznej wraz z określeniem ambitnych celów w tym procesie – poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Miasto i Gmina Chorzele jako jeden z głównych priorytetów obrało ścieżkę działań proekologicznych, które są realizowane w ramach programu „W Gminie Chorzele sercom bliska ochrona środowiska – jesteśmy Eko”.

 

– Mowa tu nie tylko o znaczących inwestycjach, mających na celu poprawę ochronę środowiska, wód i jakości powietrza, ale również o wielu akcjach społecznych samorządu i mieszkańców skupiających się na ochronie środowiska – dodaje Urząd Miasta i Gminy Chorzele.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Jak Chorzele wyludnią się jeszcze bardziej przez brak konkretnych inwestycji ( strefa dalej niezagospodarowana) to będziemy jeszcze bardziej eko, chyba ze wlasnie taki jest zamiar ?

Edyta
Edyta
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Nieprawda, Chorzele mają dodatni przyrost mieszkańców, wiele dużych i mniejszych inwestycji własnych, a strefa to chyba starostwa lub prywatna.

pawel
pawel
1 rok temu
Reply to  Edyta

Ta Chorzele zadupie zaściankowe nic tu niema i nie będzie a mlodzi uciekają gdzie pieprz rosnie

Waldek
Waldek
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Weź Ty się człowieku za pracą rozejrzyj. Jak ktoś chce pracować, to pracę znajdzie, a jak nigdzie pracy dla Ciebie nie ma, to zawsze możesz rozkręcić swój biznes. Powodzenia

NFS.
NFS.
1 rok temu

W czwartki do 11 się dzieje