Chorzele. Wpadł na przekroczeniu prędkości. Pojazd prowadził na podwójnym gazie i bez uprawnień

W środę, 31 sierpnia 2022 roku, policjanci z przasnyskiej drogówki zatrzymali pojazd marki Opel Zafira, którego kierujący w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 18 km/h. 44-letni mężczyzna, odpowie przed sądem, nie tylko za przekroczenie prędkości, ale również za kierowanie pojazdem bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości.

 

Do zdarzenia doszło w środę, 31 sierpnia 2022 roku, tuż przed godziną 17.00 na ul. Zarębskiej w Chorzelach.

– Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z przasnyskiej komendy w ramach kontroli prędkości, zatrzymali pojazd marki Opel Zafira, którego kierujący pomimo ograniczenia prędkości do 50 km/h w terenie zabudowanym, poruszał się z prędkością 68 km/h. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości, 44-letniego mieszkańca powiatu przasnyskiego wykazało, że w swoim organizmie miał ponad 1,1 promila alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna kierował bez uprawnień – informuje Krzysztof Błaszczak z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

 

Teraz 44-latek, musi się teraz liczyć z karą grzywny, karą ograniczenia lub karą pozbawienia wolności do 2 lat. Dodatkowo sąd oprócz kary, wymierza środek karny w postaci zakazu kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 5 tys. złotych.

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sjsk
Sjsk
25 dni temu

Nie mieć prawa jazdy i jeszcze do tego przypałowo jeździć to trzeba być turbodebilem 😀

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
25 dni temu
Reply to  Sjsk

Kiedyś czytałem o gościu, który miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a jechał za szybko, był narąbany, a auto nie miało OC i przeglądu…