Chorzele szukają rozwiązania dla „śmieciowego” problemu.

W dniu 14 lutego 2019 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Chorzelach odbyło się spotkanie burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beaty Szczepankowskiej z prezesem firmy Błysk Bis Wojciechem Zalewskim.

Podczas spotkania omówiono zmiany, jakie następują w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz sposobem ich realizacji. Analizowano co należy zrobić, aby obniżyć ilość odpadów komunalnych zmieszanych wytwarzanych przez mieszkańców miasta i gminy Chorzele.

Duża ilość odpadów komunalnych przekłada się na kwotę jaką płacą mieszkańcy za ich odbiór. Każdemu z nas zależy na tym, aby płacić jak najmniej, jednak, aby to nastąpiło należy podejść bardzo poważnie do tematu segregacji odpadów komunalnych.

Należy segregować je w sposób prawidłowy. Jeśli odpady są posegregowane niewłaściwie, wówczas są oddawane do Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych jako odpady zmieszane. W związku z tym są droższe, co automatyczne przekłada się na ogólną kwotę, jaką każdy z nas płaci za odpady.

W spotkaniu uczestniczyły również Katarzyna Brzezicka – zastępca burmistrza Miasta i Gminy Chorzele, Ewa Monika Werder – skarbnik Miasta i Gminy Chorzele oraz Sylwia Przybysławska – podinspektor do spraw opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Źródło UM Chorzele
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments