Chorzele. Są pieniądze na kolejne inwestycje. Prawie 5 mln złotych

Wczoraj, 12 października, radni województwa mazowieckiego podjęli decyzję o przeznaczeniu 256 mln zł na inwestycje w całym województwie.  Zyskają także Chorzele.

 

– Dajemy samorządom lokalnym możliwość ubiegania się o środki na różnego rodzaju projekty infrastrukturalne. Znajdują się wśród nich m.in.  drogi, mosty, szkoły, boiska czy inne ważne dla gmin i powiatów zadania. Są to często inwestycje wielomilionowe, na które samorządy same nie mogłyby sobie pozwolić. Tu nie ma jednego naboru. Potrzeby są tak duże, że wnioski spływają do nas praktycznie cały czas i gdy tylko sytuacja finansowa na to pozwala, uruchamiamy kolejne wsparcie – stwierdził marszałek Adam Struzik.

 

W gminie i mieście Chorzele dofinansowanie zyskają następujące inwestycje:

  • Przebudowa ulic Cmentarnej, Rzemieślniczej i Księżycowej w miejscowości Chorzele wraz z budową parkingu przy ulicy Cmentarnej – kwota dofinansowania 3 418 224,20 zł
  • Przebudowa trybun wraz z zadaszeniem i oświetleniem na stadionie miejskim im. Jana Konarskiego w Chorzelach – 1 224 915,41 zł

 

ren

guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
activ
activ
8 dni temu

Czyli z tych 8 mln na powiat, najwięcej dostało miasto Chorzele. Ponad 3.5 mln.
Przasnysz 1.8 i to w projekcie ( na patologię), którego nie chcą mieszkańcy. A w Ciechanowie Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki, dostało 4 mln na modernizację swojego budynku. Powstanie super nowoczesny dom kultury.

activ
activ
8 dni temu
odpowiada  activ

Błąd się wkradł jak w tytule prawie 5 mln dla Chorzel.

Gree
Gree
7 dni temu
odpowiada  activ

Jakie były kryteria przyznawania kasy? Dostały samorządu w których rządzi PSL. Ciechanów, Chorzele. Szczepankowska, Potocka-Rak i Kosiniak. Przepraszam, Kosiński.

Weronika
Weronika
8 dni temu

Oświetlenie by się przydało na niektórych ulicach

Bobi
Bobi
8 dni temu

Układy i układziki, PSL w czystej postaci

activ
activ
8 dni temu

Miasto Ostrołęka otrzyma 4 miliony złotych na budowę ulicy Natury wraz z połączeniem z ulicą Arkadiusza Gołasia. Również 4 miliony trafią do powiatu ostrołęckiego na rozbudowę drogi Chudek-Gleba-Kierzek-Zawady (etap trzeci). Poszczególne gminy powiatu ostrołęckiego również otrzymały wsparcie finansowe. Gmina Baranowo – 472 320 zł na poprawę bezieczeństwa na drogach powiatowych poprzez m.in. wykonanie oznakowania poziomego. Gmina Kadzidło dostanie 1 740 000 zł na budowę i rozbudowę drogi w Wachu (kol. Tabory) oraz 2 160 000 zł na budowę i rozbudowę drogi w Kadzidle (kol. Szwed). Do gminy Lelis trafi 1 200 000 zł na budowę punktu przedszkolnego. Gmina Czarnia otrzyma 2 250 000 zł na budowę filii gminnej biblioteki w Surowem.… Czytaj więcej »

Rao
Rao
8 dni temu

Jak zwykle Chorzele i patologia.

Gree
Gree
7 dni temu
odpowiada  Rao

Nie patologia tylko ukladziki PSL.