Chorzele. Przekroczył prędkość, był pod wpływem i złamał sądowy zakaz.

Wczoraj, 22 października 2020 roku w Chorzelach na ul. Szkolnej, policjanci z przasnyskiej drogówki podczas prowadzonego pomiaru prędkości zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki Audi, który przekroczył dozwoloną prędkość o 21 km/h. Jak się okazało, mężczyzna był pod wpływem alkoholu oraz miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

– W trakcie kontroli drogowej policjanci od kierującego Audi, 51- letniego mieszkańca gm. Jednorożec, wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący w swoim organizmie posiadał ponad 0,4 promila alkoholu. Dodatkowo policjanci w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierujących ustalili, że zatrzymany mężczyzna na swoim koncie ma już prawomocny zakaz kierowania pojazdami, wydany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie – informuje asp.szt. Krzysztof Błaszczak.

Nieodpowiedzialny kierujący za przekroczenie dozwolonej prędkości, został już ukarany mandatem w wysokości 100 złotych i 4 punktami karnymi. Natomiast za prowadzenie pojazdu w stanie po spożyciu alkoholu i pomimo orzeczonego zakazu, 51 – latek odpowie przez sądem. Grozi mu wysoka grzywna i kara od 3 do 5 lat pozbawienia wolności.


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
7 miesięcy temu

Posiedzi z pół roku to zmądrzeje.